Poznań Motor Show 2017 – zapowiedź największych motoryzacyjnych targów w Polsce

Autor: | 4 kwietnia 2017

Już w najbliższy weekend w Poznaniu odbędą się największe w Polsce i jedne z największych motoryzacyjnych targów w Europie – Poznań Motor Show. Jak co roku, na zwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji i być może zostanie pobity ubiegłoroczny rekord frekwencji – 133108 odwiedzających.

Co, gdzie, kiedy?

To już kolejna edycja tego wielkiego wydarzenia, która odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na obszarze 50000 m2 zaprezentuje się ponad 150 wystawców, którzy zajmą 14 pawilonów. Wszystko to zostanie podzielone na 4 salony tematyczne: samochodowy, motocyklowy, kampery oraz truck. Poza tym na terenie otwartym Targów organizowane są różne pokazy, prezentują się tunerzy oraz w swoich ekskluzywnych samochodach pojawiają się prywatni właściciele.

Impreza rozpocznie się 6 kwietnia. Wówczas o godzinie 8 zostaną otwarte wszystkie wejścia, a 15 minut później wystartuje briefing prasowy. Ten dzień – Press Day – jak sama nazwa wskazuje, poświęcony zostanie wszelkiego rodzaju mediom. Przez 10 godzin będą organizowane konferencje prasowe poszczególnych firm, odbędą się prezentacje nowych modeli oraz zostaną wręczone nagrody Motor Show Awards. Od piątku do niedzieli Targi zostaną otwarte dla szerokiej publiczności. Zwiedzający będą mieli na to czas od 10 do 18.

Bilety

Bilety można kupić w kasach wejściowych w dniu imprezy bądź też wcześniej za pośrednictwem Ticketpro, Tixer, Empik, Media Markt, Saturn oraz w salonikach i kioskach RUCH.

 • 6 kwietnia 2017 – Press Day
  W przedsprzedaży – 100 zł
  W kasach w dniu wydarzenia – 120 zł
 • 7 kwietnia 2017 – piątek
  W przedsprzedaży – 15 zł
  W kasach w dniu wydarzenia – 20 zł
 • 8 kwietnia 2017 – sobota
  W przedsprzedaży – 23 zł
  W kasach w dniu wydarzenia – 30 zł
 • 9 kwietnia 2017 – niedziela
  W przedsprzedaży – 18 zł
  W kasach w dniu wydarzenia – 25 zł

Przewidziano również bilety rodzinne. Te dostępne będą jedynie w kasach. Z tej oferty skorzystać mogą minimum 3 spokrewnione osoby, w tym jedno dziecko do lat 13. Cena biletów na poszczególne dni będzie wynosić tyle, ile w przedsprzedaży, czyli na piątek 15 zł, na sobotę 23, a na niedzielę 18. Dodatkowo wstęp dzieci do lat 3 jest bezpłatny.

Najciekawsze wydarzenia

Z pewnością do takich zaliczyć można 50-lecie istnienia marki AMG. W związku z tym na stoisku Mercedesa zaprezentowane zostaną takie modele jak AMG GT Roadster czy Klasa E 63 AMG S 4MATIC+ o mocy 612 KM z innowacyjnym napędem, który zapewnia zmienny rozdział momentu obrotowego między osiami. Gratką dla fanów motoryzacji będzie również pojawienie się zabytkowego Mercedesa 300 SEL AMG. Ekspozycja tej niemieckiej marki zajmie powierzchnię dwukrotnie większą niż w ubiegłym roku – ponad 2000 m2.

Po czterech latach przerwy do Poznania powraca Aston Martin. Brytyjska Firma zaprezentuje  DB11. To najmocniejszy przedstawiciel w historii modelu DB. Pod jego maską drzemie ogromny silnik V12, który generuje moc 608 koni mechanicznych przy maksymalnym momencie obrotowym 700 nm. Ta jednostka napędowa w połączeniu z doskonałą aerodynamiką pozwalają DB11 rozpędzić się do 100 km/h w 3,9 sekundy.

Ciekawe polskie premiery zapowiedziało również Porsche. Niemiecki koncern zaprezentuje na Poznań Motor Show dwa najnowsze modele: Panemara Sport Tursmo oraz wyścigowe 911 GT3 Cup. Poza nimi zwiedzający będą mogli obejrzeć również m.in. 718 Cayman, 911 Targa 4S, 911 Carrera 4 GTS, Panemara Turbo czy też Macan Turbo.

Dla wielu fanów motoryzacji gratką będzie stoisko Ferrari. Włosi są bardzo tajemniczy i nie zdradzają do końca swoich modeli, jakie zaprezentują. Dla fanów przygotowali to w formie niespodzianki. Według Michała Maske z Ferrari Warszawa dwa modele będą hitem całego Motor Show.

Do Poznania przyjedzie również Hiroshi Masuoka, dwukrotny zwycięzca Rajdu Dakar (2002 i 2003). 6 kwietnia o godzinie 11 na stoisku Mitsubishi Motors odbędzie się konferencja prasowa z jego udziałem.

To nie jedyne warte uwagi wydarzenia. Na terenie MTP pojawi się wiele innych znanych marek samochodowych. Swoje stanowisko będzie miała również Tesla. Firma łączy elegancje, sportowe emocje oraz ekologiczny styl jazdy, montując w swoich modelach elektryczne silniki.

Poza stoiskami z samochodami, motocyklami, kamperami czy ciężarówkami na zwiedzających czekają również inne atrakcje. Podczas Poznań Motor Show odbędą się 6. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, Turniej Młodych Lakierników czy też pokazy stuntu. 8 kwietnia zostanie przeprowadzona również aukcja samochodów używanych. Gwiazdą tego wydarzenia będzie VW Golf, którym papież Franciszek podróżował podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

To tylko część atrakcji. Na Poznań Motor Show będzie ich zdecydowanie więcej. Jeśli macie więc czas, koniecznie odwiedźcie w najbliższy weekend Międzynarodowe Targi Poznańskie. Do zobaczenia!

Z wykorzystaniem informacji prasowych Poznań Motor Show.