Volkswagen w drodze do przyszłości

Autor: | 13 marca 2019

Podczas zbliżających się targów Poznań Motor Show zaprezentuje nowości, które dyktują trendy w motoryzacji przyszłości.

ID. Crozz to elektryczny pojazd nowej generacji. Pojawi się w ofercie Volkswagena w przyszłym roku, ale już teraz innowacyjne auto budzi sporo emocji. To crossover, którego wnętrze zaprojektowano jako „open space” – tak, by zapewnić przestrzeń i wygodę. Samochód idealnie łączy cechy SUV-a i czterodrzwiowego coupé. Przede wszystkim jednak wyprzedza współczesne systemy o krok. Nowatorski system sterowania głosem pozwala na otwieranie i zamykanie drzwi czy uruchomienie automatycznego trybu jazdy.  Zasięg SUV-a określono na 500 kilometrów. Jego prędkość maksymalna to aż 180 km/h.

Również Volkswagen Samochody Użytkowe przywiezie na targi oczekiwaną nowinkę. BUZZ CARGO to pierwszy dostawczy samochód, który skonstruowano na bazie pierwszego elektrycznego marki Volkswagen – modelu ID. Jest on wyposażony w automatyczny tryb jazdy i cyfrowy system Cargo. Jego zasięg wynosi około 330-550 km. Zaprezentowany zostanie także e-Crafter, który również został wyposażony w silnik elektryczny. Ma on moc 100 kW i maksymalny moment obrotowy – 290 Nm. Można zasilić go energią elektryczną do 80 procent jego pojemności w ciągu zaledwie 45 minut.

Nie sposób nie wspomnieć o premierze Nowego Passata, który w hybrydowej wersji jest teraz jeszcze bardziej komfortowy i innowacyjny. Wyposażono go w system Travel Assist, który umożliwia częściowo automatyczną jazdę. Zwiększono jego zasięg na energii elektrycznej. Na Motor Show zobaczymy wersję Variant i sedan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *