Fot. Renault Sport F1


Alain Prost: Sainz wypełnił dziurę, którą miało Renault

Autor: | 26 października 2017

Doradca zespołu Renault Alain Prost przyznał, że przybycie Carlosa Sainza zapełniło wielką dziurę, którą posiadał francuski team.

Hiszpański kierowca został wypożyczony do Renault od ubiegłego wyścigu o Grand Prix USA do końca tego sezonu, a także na rok 2018, zastępując Jolyona Palmera.

62-letni Francuz powiedział, że debiut Carlosa Sainza w barwach Renault podczas wyścigu w Austin, gdzie dojechał na siódmym miejscu, był idealnym przykładem dlaczego team chciał zmiany kierowców, by móc walczyć o dogodną lokatę w klasyfikacji konstruktorów.

– Zawsze istnieje małe ryzyko zmiany kierowcy w połowie sezonu, ale w zasadzie to było to, czego chcieliśmy – oznajmił Prost w rozmowie z Autosport, dodając, że czuje, iż zespół może zakończyć sezon na piątym miejscu, jeśli bolidy sukcesywnie będzie przywozić punkty.

– Mieliśmy niestety problemy z Nico w poprzedni weekend, jednak Carlos zdobył punkty. Jeśli chcesz coś zbudować w zespole, nie możesz mieć gdziekolwiek wielkiej dziury – wytłumaczył czterokrotny mistrz świata. – Mówienie tego nie jest niegrzeczne wobec Jolyona, ale jesteśmy konstruktorami i potrzebujemy nie tyle perfekcji, co bycia dobrym. Wiem, że wciąż mamy dużo do zrobienia – dodał.

Legenda Formuły 1 powiedział również, że ma ogromne nadzieje na świetny finisz ze strony Renault i liczy na przywiezienie jak największej ilości punktów w ostatnim trzech wyścigach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *