Alonso: Hamilton to kierowca wszech czasów

Autor: | 24 października 2015

12115787_10153541307916413_4436766628419919328_n

Fot. McLaren / FB

n

Fernando Alonso wyznał, że Lewis Hamilton powinien być już uważany za kierowcę wszech czasów. Według niego Brytyjczyk może zakończyć swoją karierą mając sześć tytułów. 

n

Kierowca Mercedesa podczas tego weekendu może sięgnąć po swój trzeci tytuł, co spowoduje, że znajdzie się na piątym miejscu mistrzostw świata, na którym znajduje się jego idol z dzieciństwa, Ayrton Senna. Alonso ma na swoim koncie dwa tytuły z 2005 i 2006 roku, ale jest uważany przez wielu za najbardziej kompletnego kierowcę w stawce. Na pytanie, czy można uznać Hamiltona za jednego z mistrzów wszech czasów, Hiszpan odpowiedział:

n

– Myślę, że już nim jest. Po zdobyciu trzeciego tytułu, tak jak Niki Lauda czy Ayrton Senna, nie możemy umieścić Lewisa na innym poziomie. Jest jednym z najlepszych w tym sporcie i myślę, że nie może dokonać więcej. Jest jednym z kierowców, którego darzymy wielkim szacunkiem. Miał pewne wzloty i upadki, ale dobre w Lewisie jest to, że kiedy nie ma najlepszego bolidu udaje mu się wygrać kilka wyścigów, może nie od razu mistrzostwo, ale wygranie wyścigów powoduje, że dołącza do walki. To coś, co być może nie każdy umie.

n

Alonso przyznaje, że przejście Hamiltona do Mercedesa w 2013 roku było dobrym ruchem, biorąc pod uwagę dominacje zespołu w dobie silników V6.

n

– Trudno powiedzieć – odpowiedział zapytany o to, ile tytułów może zgarnąć Brytyjczyk – Dużo zależy od samochodu. Widzieliśmy Lewisa, który rywalizował w pierwszym i drugim roku swojej kariery o mistrzostwo i na tym mogłaby się zakończyć jego kariera, gdyby nie przeszedł do Mercedesa. Może nawet sięgnąć po sześć tytułów, jeśli nikomu nie uda się pobić Mercedesa w ciągu najbliższych kilku lat, ale to trudno odgadnąć. Ocena kierowcy to nie tylko spoglądanie na ilość zdobytych tytułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *