Alonso pozostaje optymistą

Autor: | 9 kwietnia 2015

Fernando Alonso przyznał, że nie spodziewa się cudów podczas Grand Prix Chin. Mimo to, kierowca nadal ma nadzieję na zwyżkę formy McLarena-Hondy.

n

Debiutu w Malezji Fernando nie może zaliczyć do udanych. Hiszpan musiał wycofać się z wyścigu już na 21. okrążeniu z powodu problemów mechanicznych. Kierowca liczy na więcej szczęścia podczas nadchodzącego weekendu.

n

– Progres, który poczyniliśmy między Australią a Malezją był bardzo imponujący. To było wspaniałe uczucie, móc zmniejszać stratę do innych kierowców. Wierzę, że możemy wykonać taką samą pracę w Chinach, może nawet uda nam się wypracować więcej.

n

Mimo niepowodzenia, Alonso jest przekonany, że bolid McLarena będzie w jeszcze lepszej kondycji podczas następnego wyścigu, choć sam przyznał, że charakterystyka toru nie jest tak korzystna jak w Malezji.

n

– Mam wiele pozytywnych wspomnień z wyścigów w Chinach, wygrałem tutaj dwukrotnie i naprawdę lubię ten tor. Podobnie jak Sepang ma wiele zakrętów i kilka szybkich odcinków. Mimo tylu podobieństw nie sądzę, żeby nasz pakiet sprawował się tutaj tak dobrze, jak to było w Malezji. Dużą rolę odgrywać będzie zimna i wietrzna aura, która jest normalnym zjawiskiem na początku wiosny w Szanghaju — przyznał Hiszpan.

n

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *