Alonso: W przyszłym sezonie muszę być lepszy

Autor: | 13 listopada 2015

Fernando Alonso McLaren Honda 2015Fernando Alonso przyznał, że w 2016 roku będzie musiał dać z siebie więcej niż w obecnym, trudnym dla McLarena-Hondy sezonie.

n

Kiedy dwukrotny mistrz świata opuścił Ferrari, żeby wrócić do McLarena, z pewnością nie oczekiwał, że zamiast walczyć o miejsca na podium, będzie musiał walczyć z rywalami z końca stawki.

n

Głównym powodem kłopotów McLarena jest fakt, że Honda nie była w stanie dostarczyć zespołowi szybkiego i niezawodnego silnika.

n

Jednak Hiszpan wziął na siebie część odpowiedzialności za słaby sezon.

n

– Miałem kilka dobrych okrążeń. Na przykład w Japonii podczas drugiej rundy kwalifikacji. Wyścig w Austin, jak sądzę, był dobry biorąc pod uwagę warunki, miałem zaufanie do samochodu i mogłem atakować – wyznał Alonso. – Ale oprócz tych dwóch momentów, nie sądzę, żeby to był dobry sezon, więc zdecydowanie muszę się poprawić w przyszłym roku.

n

Hiszpan dodał, że oszczędza energię przed następnym sezonem.

n

– Kiedy jedzie się na czele, jest się zmotywowanym i to oczywiście pomaga. Ale ja jestem w stanie gotowości, „na czuwaniu” powiedzmy, żeby być w pełni sił w przyszłym roku.

n

Mimo trudnego sezonu wszyscy w zespole są przekonani, że 2016 rok będzie krokiem naprzód i nie kryją swoich nadziei.

n

– Ufam zespołowi i wierzę w to, że mamy utalentowanych ludzi i środki do tego, żeby nam się powiodło. Jeśli na testach okaże się, że mamy zły samochód, to będzie przede wszystkim niespodzianka dla mnie, to będzie rozczarowanie, ale nie sądzę, żeby były jakieś problemy.

n

Alonso pochwalił postępy, jakie zespół zrobił w obecnym sezonie.

n

– Jeśli chodzi o aerodynamikę, znaleźliśmy już właściwy kierunek rozwoju i samochód jest coraz lepszy. Widzę to na torze, kiedy jestem w stanie zaatakować zakręty i jaką mam prędkość na tych zakrętach, więc nie martwię się o to, czy samochód będzie na dobrym poziomie w przyszłym roku – dodał Hiszpan. – Silnik to znak zapytania. Ale patrząc na to, co się stało w 2014 roku i poziom, jaki inni producenci osiągnęli w 2014 roku, postępy Hondy w 2015 roku są znacznie większe, więc według mnie mamy w tej kwestii przewagę. Pozostaje nam tylko liczyć na dobrą zimę – zakończył Alonso.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *