Fot. McLaren


Andreas Seidl zakończył restrukturyzację w McLarenie

Autor: | 4 stycznia 2020

Andreas Seidl zakończył proces restrukturyzacji w McLarenie. Zmiany w zespole z Woking mają pomóc brytyjskiej ekipie w osiąganiu lepszych wyników w przyszłym sezonie. 

Andreas Seidl został mianowany szefem McLarena w maju ubiegłego roku. Od tego czasu Niemiec wprowadził wiele zmian w zarządzaniu zespołem, które pozwoliły wyjść stajni z Woking na prostą. Wcześniej 43-latek z sukcesami pracował w fabrycznym zespole Porsche w mistrzostwach wyścigów długodystansowych i jako szef tej ekipy zdobył trzy tytuły z rzędu, a także wygrał trzy wyścigi Le Mans w latach 2015-2017.

Odkąd Seidl objął stanowisko szefa McLarena, w zespole doszło do wielu zmian, a od kilku miesięcy Niemiec nadzorował restrukturyzację. Ostatnio poznaliśmy jej skutki. Nowym dyrektorem wyścigowym brytyjskiej stajni został Andrea Stella, mający w swoim dorobku pracę w Ferrari. Włoch wcześniej pełnił rolę szefa inżynierów i pilotował Fernando Alonso. Stella będzie teraz ustalał wszystkie działania operacyjne zespołu podczas weekendów wyścigowych.

Menedżerem ekipy został mianowany Paul James, natomiast James Key, dyrektor techniczny zespołu, będzie zarządzał grupą zajmującą się projektowaniem samochodów i ich rozwojem. Dział produkcji będzie doglądał Piers Thynne.

McLaren w minionym sezonie Formuły 1 zajął czwarte miejsce. Wyniki stajni z Woking od lat nie były tak dobre. W fabryce brytyjskiego zespołu panuje też fantastyczna atmosfera, która napędza wszystkich do działania. Ostatnio McLaren zapowiedział budowę symulatora trzeciej generacji w Woking.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *