Andretti: Austin pokona problemy

Autor: | 15 grudnia 2015

Mistrz świata Formuły 1 z 1978, Mario Andretti twierdzi, że właściciele Circuit of the Americas pokonają problemy finansowe i Grand Prix Stanów Zjednoczonych wystartuje w przyszłym roku.

n

Na początku grudnia FIA przedstawiła kalendarz wyścigowy na sezon 2016, w którym znajdowało się również Grand Prix USA. Zostało ono jednak zaznaczone jako oczekujące na potwierdzenie. Problemy toru w Austin spowodowane były m.in. ciężkimi warunkami pogodowymi podczas minionych już tegorocznych mistrzostw. Dodatkowo, w tym samym czasie rząd stanu Texas zmniejszył o 20 procent dotacje pieniężne na tor.

n

Andretti, który w sezonach 2012-2014 był ambasadorem toru wyznał:

n

– Jest to bez wątpienia ciężki kawałek chleba. Problemy zaatakowały podwójnie. Najpierw trudne warunki pogodowe, potem brak wsparcia finansowego, lecz nie ma mowy o tym, aby usunięto to Grand Prix z kalendarza. Obiektem zarządzają świetni i mocno zaangażowani ludzie, którzy przezwyciężą tymczasowy kryzys. Jestem tego pewien.

n

Ostatnio także prezydent i szef Formula One Administration, Bernie Ecclestone powiedział, że spodziewa się weekendu na Circuit of the Americas.

n

– Jestem przekonany, że Grand Prix USA odbędzie się, jeżeli właściciele uporządkują finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *