Andretti: Lewis długo nie będzie wspomniał tego sezonu

Autor: | 24 października 2015

Fot. Mercedes

Fot. Mercedes

n

Mario Andretti uważa, że Lewis Hamilton podczas tego sezonu był bezkonkurencyjny, kiedy zdołał zbudować ogromną przewagę zostawiając z tyłu swoich rywali.

n

75-latek, który zdobył tytuł w 1978 roku twierdzi, że ten rok nie zachowa się w pamięci Hamiltona jako ten najbardziej znaczący.

n

Zapytany, czy to dlatego, że 30-latek w łatwy sposób zdominował obecny sezon za kierownicą Mercedesa, Andretti odpowiedział:n- Każdy chce zawalczyć o zwycięstwo. Jestem pewien, że Lewis nie spojrzy na ten rok i powie, że był to najbardziej znaczący rok w jego pamięci – wyznał były mistrz świata. – Jeśli naprawdę do czegoś dążysz, ale spotykasz na swojej drodze pewne komplikacje, a mimo to udaje ci się to osiągnąć to wtedy jest osiągasz prawdziwy sukces. To samo tyczy się kierowców wyścigowych. Teraz w Formule 1 liczy się bardziej sprzęt, a kierowca nie stanowi większej różnicy. Już na wczesnym etapie sezonu Hamilton pokazał, że zostanie mistrzem świata. Jestem pewien, że chciałby zawalczyć o pierwszą pozycję. Kierowca powinien wygrywać wyścigi na ostatnich okrążeniach, a nie prowadząc od startu do mety.

n

Podczas tego weekendu Brytyjczyk stanie przed pierwszą szansą odniesienia trzeciego tytułu, co sprawi, że jego nazwisko znajdzie się obok legend Formuły 1, potrójnych mistrzów świata takich jak Ayrton Senna czy Niki Lauda.

n

– Trudno odpowiedzieć, bo nie wiem ile on jeszcze osiągnie w tym sporcie – zapytany o to, ile mistrzostw padnie łupem Brytyjczyka – Z drugiej strony, ile tytułów zdobyłby Ayrton gdyby nie zginął? Dlatego ta ocena jest zawsze bardzo trudna. Faktem jest to, że Lewis już dużo osiągnął pomimo młodego wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *