Andretti: Raikkonen powinien zostać

Autor: | 13 sierpnia 2015

Kimi RaikkonenByły mistrz świata Formuły 1, Mario Andretti uważa, że Ferrari powinno zatrzymać Kimiego Raikkonena na kolejny rok, aby zapewnić dobrą atmosferę w zespole.

n

Podczas pierwszej części sezonu przyszłość Raikkonena była przedmiotem wielu spekulacji. Pojawiły się doniesienia, że miejsce Fina w ekipie z Maranello ma zająć jego rodak – Valtteri Bottas, który obecnie jeździ dla Williamsa. Amerykanin uważa, że będzie lepiej, gdy zespół zatrzyma Fina, ze względu na jego obecną relację z Vettelem.

n

– Szczerze mówiąc, myślę, że to dobrzy koledzy – wyjaśnił. – Dlatego mam nadzieję, że zespół zachowa ten sam skład na przyszły rok. Kiedy zawodnicy potrafią się dogadać to w zespole panuje dobra atmosfera. Są rywalami, ale mimo to potrafią się dogadać.

n

Andretti dodał, że jest pod wrażeniem pierwszych występów Vettela w Ferrari, w tym dwóch zwycięstw, po jego nie najlepszym ostatnim sezonie w Red Bull Racing w 2014 roku.

n

– Lubię Sebastiana. Jego rekordy pokazują jak bardzo jest uzdolniony – powiedział 75-latek. – Myślę, że miał coś do udowodnienia sobie i wszystkim w Ferrari i zrobił to idealnie. Oni nadal ciężko pracują, aby dać mu jak najlepszą okazję, by mógł zrobić swoje, więc to jest wspaniała współpraca. Podobnie jak w przypadku Mercedesa i Hamiltona.

n

Ferrari obecnie znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, tracąc do lidera 147 punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *