Andretti: Vettel i Alonso potrzebują zmian

Autor: | 3 listopada 2014

Legenda amerykańskiego motosportu, Mario Andretti uważa, że Sebastian Vettel i Fernando Alonso swoje ostateczne decyzje ogłoszą na koniec obecnego sezonu. Mario wierzy, że jeśli tak się stanie będzie to dobre dla widowiska Formuły 1.

n

Sebastian Vettel po sześciu sezonach spędzonych w Red Bull Racing i wywalczeniu czterech tytułów mistrzowskich podczas Grand Prix Japonii ogłosił, że rozstaje się z obecnym pracodawcą z końcem tego sezonu. O tym gdzie zobaczymy Niemca dokładnie jeszcze nie wiemy, jednak jego obecny szef, Christian Horner zdradził, że prawdopodobnie będzie to Ferrari. Taka sytuacja sprawiłaby, że Alonso opuszcza zespół z Maranello, po pięciu ciężkich sezonach. Ferrari ścigając w 2010 roku Hiszpana liczyło na mistrzowskie tytuły, jednak to Red Bull okazywał się najlepszy. Cały czas mówi się, że Fernando prawdopodobnie powróci do McLarena, który to od przyszłego roku będzie współpracował z Hondą.

n

Mario Andretti twierdzi, że decyzja Vettela o odejściu z Red Bulla jest najlepszą i wprowadzi to trochę świeżości do jego kariery.

n

– Te zmiany są bardzo dobre dla F1- skomentował Andretti. Osobiście uważam, że ta zmiana będzie dobra dla Sebastiana, on potrzebuje nowych wyzwań. Od początku ma ogromne wsparcie, najpierw był w Toro Rosso później awansował do Red Bulla. On musi się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności.

n

– Możliwe, że to mu pomoże, nowi ludzie, którzy mają kompletnie inne podejście. Zdecydowanie to jest najlepszy krok w jego karierze.

n

Andretti jednak cały czas powtarza, że ściągnięcie samego Vettela nie da zwycięstw Ferrari. Potrzeba też zmian w samochodzie. Przypomina, że sam Alonso nie dał rady wywalczyć mistrzostwa. Amerykanin również twierdzi, że zmiana wyjdzie na dobre Alonso.

n

– Nowi, zawsze wprowadzają trochę świeżości, Ferrari widocznie też potrzebowało zmian. Szczerze nie widzę innego kierowcy, który mógłby lepiej walczyć o najlepsze pozycje niż Fernando Alonso, ale prawda jest taka że Ferrari też powinno stworzyć takie auto, które dałoby mu szansę na jakiekolwiek zwycięstwo.

n

– Nawet Nando potrzebuję trochę świeżości, zmian- kontynuował Mario. Te wszystkie zmiany są dobre, ale myślę, że musimy jeszcze poczekać na ogłoszenie ich decyzji.

n

– Apeluję, jeśli ktoś wie gdzie zobaczymy Hiszpana w przyszłym sezonie, niech da nam znać! Próbowałem w sobotę rozmawiać z Ronem Dennisem, ale gdy poruszyłem ten temat to on od razu go zmienił!

n

Odważnie Mario przyznaje, że jeśli Fernando Alonso zrobiłby sobie przerwę od Formuły 1, to byłaby to ogromna strata dla sportu jak i dla kariery samego kierowcy.

n

– Boże! Tak, to by była ogromna strata- powiedział Amerykanin. Myślę, że jemu też mogłoby to zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *