Fot. Scuderia Ferrari / Facebook


Aston Martin opcją dla Vettela?

Autor: | 28 maja 2020

Nie milkną rozmowy o tym, gdzie znajdzie się a Sebastian Vettel w sezonie 2021. Zdaniem fachowców pojawiła się nowa możliwość dla Niemca.

Florian Konig z RTL i były kierowcą McLarena oraz Red Bulla, David Coulthard uważają, że czterokrotny mistrz świata może trafić do Aston Martina, w którego w przyszłym roku przemianuje się Racing Point.

– Oczywiście myślę, że możliwe jest, aby Vettel poszedł do zespołu Astona Martina, który będzie miał silniki Mercedesa – stwierdził Konig.

– Lawrence Stroll ma widoki na wielki sukces z Astonem Martinem, a Vettel na tym etapie kariery mógłby wnieść spory kapitał do zespołu, jeśli chodzi o wiedzę i doświadczone zdobyte w Red Bullu i Ferrari – dodaje Brytyjczyk.

Ocenia się, że ta ekipa może być bardzo mocna w przyszłym roku. Kapitał Aston Martina w połączeniu z funduszami Strolla mogą dać mocny samochód. A jeszcze bardziej ma się to uwydatnić w sezonie 2022.

Kilka tygodni temu potwierdzono, że Vettel odejdzie z Ferrari, a zastąpi go Carlos Sainz. Od tego czasu spekuluje się, gdzie znajdzie się Niemiec w przyszłym roku. Mówi się o Mercedesie, Renault i teraz też o Aston Martinie. Możliwe jest także przejście Niemca na emeryturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *