Bernie Ecclestone skrytykował Liberty Media: Nie zrobili niczego

Autor: | 17 października 2017

Bernie Ecclestone uważa, że nie jest mile widziany na wyścigach Formuły 1 oraz krytykuje działania, które prowadzi Liberty Media.

Ecclestone, który przez wiele lat rządził Formułą 1, w ostatnim czasie przestał pojawiać się na weekendach Grand Prix. Przed rozpoczęciem sezonu Brytyjczyk stracił stanowisko głównodowodzącego F1 na rzecz Chase Careya, a sama królowa motorsportu została przejęta przez firmę Liberty Media.

86-latek miał pojawiać się na wielu rundach, jednak tak się nie stało. Ostatnio w padoku widziany był podczas wyścigu w Austrii w lipcu. Jego absencja okazuje się nie być dziełem przypadku.

– Chase wysłał wiadomość do jednej z dziewczyn w moim biurze, informując o tym, że nie mają zbyt wielu biurowych pomieszczeń, tylko te, które daje im promotor wyścigu. Wygląda na to, że nie chcą mnie w padoku. Mogli mi jednak powiedzieć o tym w normalny sposób – tłumaczył Bernie, który będzie obecny podczas listopadowego GP Brazylii.

Ecclestone przyznał, że rozstanie się ze sportem, którym zajmował się przez lata było bolesne, ale teraz zamierza iść do przodu ze swoim życiem. Jednym z etapów tego jest przeprowadzka z Londynu do Szwajcarii. Bernie odniósł się także do działań, które podejmuje Liberty Media. Jego opinia nie pokrywa się ze zdaniem fanów, którzy na Facebooku czy YouTube regularnie chwalą sobie zmiany, takie jak otwarcie się na fanów czy dodawanie wielu ciekawych materiałów promocyjnych i tych związanych z historią sportu.

– Póki co, z tego co zdążyłem zauważyć, to oni nie zrobili niczego znaczącego. Ja załatwiałem rzeczy po cichu, a oni tylko głośno gadają. Dla przykładu, mówili, że chcieliby sześciu wyścigów w Ameryce. Chase miał z góry założone pewne rzeczy, które należy zmienić, by poprawić F1. Stanął na czele i zobaczył, że to nie jest takie proste, jak mu się wydawało. Dlatego współczuję mu – mówił Brytyjczyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *