Fot. Alan Boiston


Bernie Ecclestone zwolennikiem powrotu Kubicy do F1 w Williamsie

Autor: | 12 października 2017

Były zarządca Formuły 1, Bernie Ecclestone dołączył do grona ekspertów i mocnych ludzi w tym biznesie, którzy uważają, że Robert Kubica musi znaleźć się w przyszłym sezonie w Formule 1. Brytyjczyk bardzo popiera kandydaturę Polaka do fotela w Williamsie.

Bernie od kilku miesięcy ściśle współpracuje z Kubicą i uważa, że nasz kierowca jest odpowiednim człowiekiem, który pomoże Williamsowi zrobić krok do przodu. Robert wczoraj zaliczył udany test z ekipą z Grove, a za kulisami mówi się, że Polak nie miał żadnych problemów i więcej niż pozytywnie wypadł, jeżdżąc na Silverstone według programu zespołu.

Natomiast w przyszłym tygodniu na Hungaroring były kierowca Renault zaliczy kolejną sesję z Williamsem, podczas której jego osiągi będą porównywane z Paulem di Restą. Co ciekawe Autosport w gronie rywali do fotela oprócz Szkota wymienia tylko Felipe Massę. Chociaż wiadomo, że innym poważnym kandydatem jest Pascal Wehrlein, który co prawda umiejętności ma mierne, ale jest mocno wspierany przez Mercedesa.

– Gdyby Robert nie miał wypadku, to myślę, że byłby już mistrzem świata. Uważam, że może wrócić silniejszy niż był wcześniej. Mentalnie będzie bardziej agresywny niż wtedy, więc widzę dla niego same pozytywy. Jeśli chodzi o jego kondycję fizyczną, lata temu, kiedy miałem zespół wyścigowy mieliśmy kierowcę nazywającego się Archie Scott-Brown. Był niesamowicie szybki, chociaż jego pozycja była gorsza niż Roberta. Mimo wszystko udało mu się dobrze i piekielnie szybko jeździć. Nie sądzę, że kontuzja może stanąć mu na przeszkodzie i go zatrzymać – powiedział Ecclestone.

Zawodnik, o którym wspomina 87-latek, urodził się ze zdeformowanymi nogami i ramieniem, a mimo wszystko wystartował w jednym GP Formuły 1. Kilka lat później Archie zginął w wypadku.

Robert wywarł ogromne wrażenie na całym światku F1 już pierwszymi testami, a teraz swobodnie utrzymuje ten podziw, potwierdzając, że jest w bardzo wysokiej formie. Zdaniem Berniego Kubica wniesie ze sobą nie tylko sportową klasę, ale też zwiększy marketing i sponsoring swojej ewentualnej ekipie. Anthony Rowlinson podzielił się sensacyjną informacją, że jeśli Williams zatrudni Roberta, to wraz z nim podąży polski koncern paliwowy, którym zapewne jest Lotos oraz sieć supermarketów.

Ecclestone uważa, że nadszedł już czas, aby pożegnać Felipe Massę. A fakt, że Kubica związał się z Nico Rosbergiem w ramach współpracy menadżerskiej, działa tylko na korzyść naszego zawodnika.

– Jeśli robi to co myślę, to myślę, że nadal będzie to robił. Może być nawet lepszy niż wcześniej. Jest odpowiednią osobą dla Formuły 1. Gdybym był w Williamsie, zdecydowanie przekonywałbym go, żeby do mnie dołączył. Może pożegnają się z Felipe Massą na koniec sezonu. Prawdopodobnie jemu już wystarczy, a obecność Roberta mogłaby poderwać wielu ludzi. Zespół nie wygląda tak dobrze, jak powinien. Czy to z powodu kierowców czy samej ekipy, nie wiem. Nikt tego nie wie. Dobrze by było, jeśli mieliby faceta, który będzie szybki w samochodzie i będą mogli szybko sprawdzić co się dzieje. Nico podobnie jak ja, wierzy w niego bardzo, bardzo mocno. On po prostu potrzebuje, jak wszyscy z nas trochę szczęścia, w nadziei, że Williams się obudzi – zakończył Bernie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *