Fot. Valtteri Bottas / FB


Bottas potwierdza występ w Arctic Lapland Rally

Autor: | 22 grudnia 2019

Valtteri Bottas potwierdził, że weźmie udział w Arktycznym Rajdzie Laponii. Fin będzie dysponował Citroënem DS3 WRC, a jego jazdę będzie pilotował Timo Rautiainen.

Przed rokiem Bottas zadebiutował w Arktycznym Rajdzie Laponii i zajął piąte miejsce za kierownicą Forda Fiesty WRC. Tym razem Fin będzie jeździł maszyną Citroëna DS3 WRC wraz z pilotem Timo Rautiainenem, byłym zawodnikiem Rajdowych Mistrzostw Świata i zwycięzcą 30 rajdów.

Występem w Finlandii Valtteri rozpocznie sezon wyścigowy 2020. Na początku grudnia kierowca Mercedesa w F1 wygrał swój pierwszy rajd na terenie toru Paul Ricard we Francji. Wcześniej kilkukrotnie testował auto klasy WRC i ma nadzieję, że Rajd Laponii nie będzie jego ostatnim występem za kierownicą rajdówki w 2020 roku. Zimowa przerwa sezonowa w F1 jest dobrą okazją na wzięcie udziału w rodzimym rajdzie i przetestowanie pojazdu klasy królewskiej.

Wicemistrz ostatniego sezonu Formuły 1 w trakcie dwudniowego rajdu nieopodal obiektu Paul Ricard korzystał z maszyny DS3 WRC, więc ma już pewne doświadczenie za kierownicą tego pojazdu. Arktyczny Rajd Laponii odbędzie się w dniach 16-18 stycznia. Trasa rajdu liczy 10 oesów o łącznej długości 204,98 km. Udział w tej rywalizacji potwierdził również m.in. Kalle Rovanpera, przygotowujący się do nowego sezonu WRC, w którym będzie bronił barw Toyoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *