Fot. Mercedes-AMG F1


Bottas pozostaje w Mercedesie na 2020

Autor: | 29 sierpnia 2019

Mercedes za pośrednictwem social mediów ogłosił, że skład kierowców zespołu z Brackley na następny sezon pozostanie bez zmian. Valtteri Bottas przedłużył umowę o rok i w 2020 roku będzie zespołowym partnerem Lewisa Hamiltona.

Od kilku dni niemal pewne było, że Bottas pozostanie w Mercedesie w następnym sezonie. Takie informacje podawało wiele portalów, gazet i magazynów. W czwartek, tuż przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego w Belgii, Mercedes ogłosił, że Fin nigdzie się nie wybiera i w 2020 nadal będzie reprezentował zespół z Brackley.

Bottas występuje w Mercedesie od 2017 roku, gdy zastąpił w tej ekipie Nico Rosberga, który po zdobyciu mistrzostwa ogłosił zakończenie kariery. Do Brackley przeniósł się z Grove, bowiem przez trzy lata jeździł w Williamsie, którego wcześniej był kierowcą rezerwowym. W pierwszym sezonie startów w stajni z Brackley Bottas wywalczył trzy zwycięstwa, w tym w Grand Prix Rosji, które było dla niego pierwsze w karierze. Poprzednia kampania była dla niego najgorsza w karierze, bowiem sezon zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej, a w wyścigu w Soczi będąc na prowadzeniu musiał przepuścić walczącego o tytuł mistrzowski Lewisa Hamiltona.

Więcej informacji już niedługo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *