Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport / Facebook


Bottas rozmawia z Renault?

Autor: | 22 maja 2020

Serwis Motorsport-Total.com donosi, że Valtteri Bottas jest zainteresowany jazdą dla Renault w sezonie 2021. Podobno menadżer Fina, Didier Koton spotkał się z Cyrilem Abiteboulem, a więc szefem francuskiego teamu.

Bottas w 2017 przeszedł z Williamsa do Mercedesa, gdzie zastąpił Nico Rosberga, który po zdobyciu mistrzostwa świata postanowił zakończyć sportową karierę. Od tego czasu podpisuje z niemieckim zespołem roczne kontrakty, więc nigdy nie jest pewny swojej przyszłości. Dwa lata temu Valtteri miał spory kryzys i właśnie fakt niepewności i przeciągające się rozmowy z Mercedesem jego zdaniem miały spory wpływ na jego formę.

Teraz sonduje możliwość przejścia do Renault. To rozwiązanie ma sporo zalet. Mógłby podpisać długoletni kontrakt, który zapewniłby mu spokój. Poza tym byłby liderem teamu, a w Mercedesie zawsze będzie skrzydłowym Lewisem Hamiltona. Jednak jest też taka możliwość, że spóźnił się ze swoim pomysłem. Bowiem w ubiegłym tygodniu wszystkie najważniejsze agencje zajmujące się Formułą 1 twierdziły, że ekipa z Enstone podpisała wstępną umowę z Fernando Alonso. Hiszpan ma być zdeterminowany, aby powrócić do zespołu, w barwach którego odnosił największe sukcesy.

Były też głosy, że Sebastian Vettel otrzymał ofertę kontraktu od Renault. Jednak wydaje się, że Niemiec odrzucił propozycję, bowiem interesuje go wyłącznie angaż w Mercedesie. Dlatego też Bottas obawia się o swoją posadę. Niemiec ma mieć poparcie Daimlera, a drugim kandydatem do miejsca u boku Lewisa Hamiltona jest ponoć George Russell, który męczy się w Williamsie, a jednocześnie udowodnił już swoją wartość, więc włodarze ekipy coraz przychylniejszym okiem patrzą w jego kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *