BRDC: Silverstone nie jest już na sprzedaż

Autor: | 22 lutego 2017

Brytyjski Klub Kierowców Wyścigowych (BRDC) zdecydował o anulowaniu sprzedaży Silverstone.

W ubiegłym roku właściciele brytyjskiego toru prowadzili rozmowy z potencjalnymi inwestorami w tym z grupą  Jaguar Land Rover oraz firmą Jonathana Palmera – MotorSport Vision. Głównym zadaniem było zebranie odpowiednich funduszy na dalsze organizowanie Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Na początku roku BRDC poinformowało, że negocjacje utknęły w martwym punkcie i właściciele Silverstone mogą skorzystać z klauzuli wycofania się z Formuły 1 po 2019 roku. Jednak w związku z przejęciem F1 przez Liberty Media, BRDC rozważyło swoje stanowisko i postanowiło podjąć własny kierunek do zabezpieczenia swojego miejsca w królowej motorsportu.

– Po głębszym rozważaniu, a w szczególności po zakończonym procesie sprzedaży Formuły 1 przez Liberty Media, Rada zdecydowała się na odłożenie rozmów o sprzedaży i postanowiła kontynuować dalsze starania według swoich przekonań – napisał w oświadczeniu przewodniczący BRDC John Grant. – Chociaż jest to ryzykowne, mamy wystarczające zaufanie na poprawę perspektyw dla naszej działalności.