Carlos Sainz: Nie mam pojęcia, co się ze mną stanie

Autor: | 2 czerwca 2016

21-latek przyznał, że nie wie, czy zatrzyma fotel kierowcy w stajni z Faenzy po tegorocznych mistrzostwach. Zawodnik ma jednak nadzieje, że jego forma zadowoli szefów zespołu i pozwoli mu pozostać w rękach Czerwonych Byków.

Obecny sezon Formuły 1 jest drugim w rozkwitającej karierze młodego Hiszpana. W swoim domowym Grand Prix zameldował się na fenomenalnym 6. miejscu, a dwa tygodnie później rundę w Monako zakończył dwie lokaty niżej.

Na chwilę obecną Carlos Sainz walczy z Daniilem Kvyatem o pozycję lidera w zespole po tym, jak jego dotychczasowy partner Max Verstappen przeszedł do Red Bulla. Jak sam przyznaje, jest zadowolony ze swoich występów, mimo że nadal nie wie jak będzie wyglądał przyszły rok w jego wykonaniu.

– Moja przyszłość jest niepewna, ponieważ nie mam pojęcia co się ze mną stanie – rozpoczął. – Wiem tylko, że muszę robić to, co robię, bo jeśli chce nadal wykonywać to, co do tej pory, to możliwości nadejdą. Będę naciskał, pokazując Red Bullowi, że mogę zrobić to, o cokolwiek zapytają. Jestem pewny, że z ich strony coś nadejdzie. Mam nadzieję – dodał.

– Wolę skupić się na sobie i po prostu patrzeć na siebie, aby dostrzec czego potrzebuję do odniesienia sukcesu, lub co też muszę zrobić. Oczywiście sukces, który nadszedł dla Maxa nie jest dla mnie zły, to będzie dla mnie dobre. Nie powiem, że będę mu kibicował, ponieważ nie będę, ale na pewno nie będzie to dla mnie złą rzeczą – zakończył zawodnik Toro Rosso.