Carlos Sainz porównał Hamiltona i Alonso do gwiazd piłki nożnej

Autor: | 15 lutego 2017

Carlos Sainz stwierdził, że Fernando Alonso i Lewis Hamilton są odwzorowaniem Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego w Formule 1.

Messi i Ronaldo przez bardzo długi czas byli porównywani ze sobą jako dwa największe talenty piłki nożnej. Od 2008 roku rywalizują ze sobą o miano najlepszego gracza roku. Spór o najlepszego kierowcę w Formule 1 nie jest jednoznaczny, chociaż wielu fanów sportu podaje właśnie Hiszpana i Brytyjczyka.

Jednak w przeciwieństwie do piłki nożnej nie ma tu tylko dwóch świetnych zawodników, których wymienia się zawsze. Poza wcześniej wymienioną dwójką są jeszcze Sebastian Vettel i oboje kierowców Red Bull Racing – Daniel Ricciardo i Max Verstappen. Troje kierowców jest aktualnie bardzo wysoko na liście F1 pod względem triumfów w Grand Prix: Hamilton [drugie miejsce z 53. zwycięstwami], Vettel [czwarte miejsce z 42. wygranymi] i Alonso [szóste miejsce z 32. miejscami na najwyższym stopniu podium].

Pomimo różnych argumentów wobec różnych kierowców, zawodnik Toro Rosso Carlos Sainz nie ma wątpliwości, kto jego zdaniem ma ogromny talent.

– Hamilton jest jak Messi tylko, że w F1, a Alonso jak Ronaldo – powiedział młody Hiszpan.

Hamilton i Alonso współzawodniczą odkąd byli partnerami z jednego zespołu w McLarenie w 2007 roku. Od tamtej pory porównywanie ich ze sobą jest jednym z nieuniknionych procesów w królowej motorsportu. Zawodnik Toro Rosso zapytany, z którym trudniej się walczy, odpowiedział:

– Jeśli mam wybrać jednego to byłby to Alonso – oznajmił. – Fernando jest walecznym zawodnikiem z dużym doświadczeniem. Z nim jest zawsze trudniej niż z kimkolwiek innym. On jest jak taki stary pies, wiedzący wszystko – zakończył 22-latek.