Carlos Sainz: Zmiany na sezon 2017 są potrzebne

Autor: | 31 sierpnia 2016

Carlos Sainz uważa, że zmiany w Formule 1, które nastąpią w przyszłym sezonie są potrzebne.

Nowe samochody będą miały dużo większy docisk aerodynamiczny i mechaniczny. Najprawdopodobniej będą około 5 sekund szybsze na okrążeniu. Wprowadzone zostaną większe skrzydła, szersze opony. Wygląd aut ma być bardzo atrakcyjny.

Według Hiszpana, zmiany to dobry kierunek. W ostatnich latach Formuła 1 była krytykowana, m.in za słaby dźwięk, oszczędzanie paliwa i opon oraz brzydki wygląd samochodów. Od kilku lat widać spadek popularności tego sportu. W przyszłym roku przynajmniej część wymienionych problemów ma zniknąć.

– Widziałem nową maszynę w tunelu aerodynamicznym. Muszę przyznać, że wygląda jakby była z innej kategorii. Tego potrzebuje F1. Nazywamy Formułę 1 „hybrydową”. Jeśli jest hybrydowa, to nie jest taka, jakiej się oczekuje. Przyszłoroczne auto wygląda jak odpowiednie dla tej serii wyścigowej – powiedział zawodnik Toro Rosso.

Sezon 2017 jest szeroko komentowany w mediach. Kibice i kierowcy czekają na pozytywne zmiany, licząc, że wniosą one coś więcej do Królowej Motorsportu. Fanów interesuje poprawa widowiska, zwiększenie atrakcyjności show. Zawodnicy, m.in. Fernando Alonso, chcą, by prowadzenie bolidu dawało więcej radości, frajdy, niż ma to miejsce obecnie.