Christian Horner potwierdza posadę Carlosa Sainza w STR na sezon 2017

Autor: | 29 czerwca 2016

Hiszpański zawodnik pozostanie w przyszłorocznym sezonie w Toro Rosso. W jego kontrakcie istnieje jednak zapis, który mówi, że po tym okresie kierowca może być ”opcją” dla samego Red Bulla.

Młody Carlos Sainz po bardzo dobrym starcie sezonu był w ostatnim czasie łączony z ekipą Ferrari. Stajnia spod znaku Czerwonego Byka postanowiła tym samym wziąć sprawy w swoje ręce i uciąć wszelkie spekulacje na temat ewentualnego włoskiego angażu.

– Wzięliśmy opcję na początku tego tygodnia, więc jest on zaangażowany z Red Bullem na następne 12 miesięcy – później mamy możliwość umieszczenia go tam, gdzie chcemy – zaświadczył Christian Horner. – Aktualnie znajduje się on w Toro Rosso i tam też będzie w przyszłym roku – dodał.

Szef stajni z Milton Keynes dodał również, że również Daniil Kvyat pozostanie najprawdopodobniej w ich juniorskiej stajni.

– Byłbym zaskoczony – wyznał, kiedy został zapytany o to, czy Sainz mógłby pozyskać nowego zespołowego partnera. – Myślę, że Dany Kvyat kontynuuje swój rozwój, odnajduję się i nie widzę teraz oczywistego kandydata, który mógłby pukać do naszych drzwi, gwarantujących posadę – zakończył.