Christian Horner: Rosberg był poza zasięgiem

Autor: | 20 września 2016

Christian Horner jest przekonany, że to mocno zużyte opony spowodowały, że Daniel Ricciardo nie zdążył dogonić Nico Rosberga na czas.

Na 48. okrążeniu Austraijczyk zjechał do alei serwisowej po świeże supermiękkie opony. Fantastyczne tempo kierowcy Red Bulla na kółku wyjazdowym uniemożliwiło zjazd Rosberga do pit stopu i utrzymanie prowadzenia po wyjeździe. Zawodnik Mercedesa pozostał na torze na mocno zużytym miękkim ogumieniu, co spowodowało szybkie odrabianie strat przez Ricciardo, który na początku stintu zaczął jechać nawet o trzy sekundy szybciej od Niemca. Szef Czerwonych Byków stwierdził, że 27-latek nie mógł zrobić niczego więcej.

– Nico był bardzo mocny w ten weekend, był dla nas poza zasięgiem w kwalifikacjach, a w wyścigu próbowaliśmy, co się dało, aby go powstrzymać – oznajmił Brytyjczyk. – Myślę, że Nico miał w planie zjechać na następnym okrążeniu, lecz zniwelowaliśmy jego przewagę, więc pozostał na torze. Po naszych obliczeniach wyglądało na to, że dogonimy go pod koniec wyścigu.

– Niestety Daniel za mocno przycisnął na początku stintu, następnie jego opony były już dość zużyte pod koniec wyścigu. Wykonał świetną robotę niwelując stratę do Nico podczas ostatnich okrążeń, jednak oni mieli wystarczającą przewagę, aby dowieźć to zwycięstwo – zakończył 42 latek.