Claire Williams: Felipe Massa jest dla nas ważny

Autor: | 5 lutego 2017

Claire Williams jest przekonana, że Felipe Massa pomoże ekipie z Grove w nadchodzącym sezonie w rozwijaniu samochodu. Brazylijczyk zgodził się wrócić z emerytury na jeszcze jeden rok, po tym jak Valtteri Bottas dostał angaż w Mercedesie.

Córka założyciela stajni uważa, że doświadczenie 35-latka będzie decydujące w dokonaniu postępu, ponieważ w sezonie 2017 zespołowym kolegą brazylijskiego kierowcy będzie debiutant w królowej sportów motorowych Lance Stroll.

– Oczywiście Felipe spędził 15 lat w Formule 1 i jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców w stawce. Wchodząc w ten rok, kiedy pojawiają się zmiany w regulacjach technicznych, to ktoś taki jak Felipe wnosi ogromną wiedzę, zwłaszcza od strony technicznej – powiedziała Brytyjka.

– Prawdopodobnie w ciągu roku będzie ogromna ilość inwestycji w rozwoju samochodów, począwszy od pierwszego wyjazdu na tor podczas testów i przechodząc do pierwszego wyścigu w Australii.

– Taka osoba jak Felipe będzie ważna, jeśli chodzi o testy. Już od samego początku będzie w stanie pomóc w procesie rozwoju, więc odegra kluczową rolę w kierowaniu zmianami i osiągami FW40 w tym roku – zakończyła.