Clear: Schumacher miał rację, co do Vettela

Autor: | 25 marca 2016

Według Jocka Cleara, siedmiokrotny mistrz świata wiedział co mówi, gdy polecał Scuderii Sebastiana Vettela.

W sierpniu 2011 roku, Brytyjczyk został inżynierem do spraw osiągów Michaela Schumachera. Po dwóch latach współpracy z niemieckim kierowcą, Clear zaczął pracować z Hamiltonem. Jednak w grudniu 2014 roku, 52-latek odszedł od ekipy z Brackley i po rocznym urlopie zastąpił w stajni z Maranello Pata Frya.

– Michael Schumacher zawsze wychwalał Sebastiana Vettela  – wspominał brytyjski inżynier. – I miał absolutną rację. Teraz, gdy w Ferrari sam pracuję z Sebastianem mogę potwierdzić, że to nie były przesadzone słowa.

– Szczególnie niesamowita jest ta wierność. Vettel potrafi wyciągnąć wszystko ze swoich pracowników i napędzać zespół do przodu. Jego wkład jest nieoceniony. Jego charakter pracy pokazuje różnicę jaka jest między czterokrotnym mistrzem świata, a pozostałymi kierowcami w alei serwisowej.

Jock Clear nie ukrywał swojej radości z powrotu do Formuły 1. Sam stwierdził, że ciężko było się przestawić na tryb wyścigowy, ale dzięki zespołowi szybko oswoił się z nowymi zmianami, które od tego roku obowiązują w królowej sportów motorowych.