Fot. Red Bull Content Pool


Co w fabrykach zespołów F1 piszczy?

Autor: | 27 grudnia 2019

W ostatnich dniach sporo działo się w obozach zespołów Formuły 1. Oto podsumowanie tych informacji.

Red Bull wyprzedza plan prac

Helmut Marko na łamach telewizji Servus TV zdradził, że Red Bull wyprzedza harmonogram prac nad nowym samochodem o dwa tygodnie. W rozmowie z mediami pochwalił także Hondę za wykonaną dotąd pracę.

Ferrari zaprosi do swojej akademii nowych kierowców – również płci pięknej 

W trakcie spotkania w Maranello Mattia Binotto przyznał, że jego zespół zamierza zaprosić do własnej akademii kilku nowych kierowców, w tym kobiety. W tym momencie w Akademii Kierowców Ferrari pracują Mick Schumacher i Robert Schwartzman, którzy będą razem ścigać się w zespole Prema Racing w F2 w przyszłym sezonie, a także inni kierowcy z zaplecza Formuły 1 – Callum Ilott i Giuliano Alesi. Jeszcze kilka lat temu Scuderia szkoliła Sergio Pereza, broniącego teraz barw ekipy Racing Point, oraz Julesa Bianchiego, zmarłego kilka miesięcy po feralnym wypadku na torze Suzuka w trakcie wyścigu F1. Z FDA wywodzi się także Charles Leclerc, kierowca Ferrari w F1.

Nowy symulator McLarena 

McLaren ma w planach budowę nowego symulatora w fabryce w Woking. James Key, dyrektor techniczny ekipy, w rozmowie z magazynem Motorsport przyznał, że będzie on znacząco różnił się od poprzedniej infrastruktury. W ostatnich latach symulator brytyjskiego zespołu uważano za najlepszy w stawce, ale Key wyjaśnia, że świat i technologia pędzą do przodu, a McLaren nie chce pozostać z tyłu. Nowe narzędzie pracy inżynierów i kierowców McLarena będzie lepiej oddawało realia współczesnych bolidów i szybciej przetwarzało dane.

Williams pozbywa się swojej spółki 

Williams sprzedał swoją firmę inżynieryjną funduszowi inwestycyjnemu. Spółka Williams Advanced Engineering odpowiadała za wdrażanie do życia codziennego technologii z F1. Sprzedaż większości pakietu firmy ma polepszyć sytuację finansową zespołu z Grove.

Tekst podsumowujący ostatnie informacje z obozów ekip F1 przed kilkoma dniami pojawił się na blogu Przez okulary świata F1, należącym do autora tego wpisu. Nie jest to promocja tej strony, a jedynie informacja, by w sieci nie pojawiły się żadne niedomówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *