Fot. Ferrari


Co wiemy o stanie zdrowia Michaela Schumachera?

Autor: | 30 grudnia 2019

29. grudnia wypada szósta rocznica fatalnego w skutkach wypadku Michaela Schumachera na nartach we francuskich Alpach. 

29 grudnia to data, która na zawsze zmieniła życie rodziny Schumacherów. Michael podczas zjazdu na stoku w miejscowości Méribel we francuskiej części Alp upadł i uderzył głową o kamień. Na swojej głowie miał kask, ale wskutek uderzenia pękł on. Niemiec został przetransportowany do pobliskiego szpitala w Grenoble, gdzie lekarze podjęli natychmiastową decyzję o operacji jego głowy. Specjaliści uznawali stan Schumachera za krytyczny, a kilka godzin po pierwszej operacji były kierowca F1 przeszedł kolejny zabieg mózgu.

W trakcie kolejnych miesięcy media spekulowały o stanie zdrowia „Schumiego”, a jego prywatności pilnowała rodzina oraz Sabine Kehm, wieloletnia menedżerka siedmiokrotnego mistrza świata. Wkrótce po raz pierwszy głosu udzieliła żona Schumachera, Corrina, która zdementowała plotki o rzekomej śmierci swojego męża i prosiła o to, aby media dały w spokoju pracować lekarzom w Grenoble.

We wrześniu 2014 roku Michael został przewieziony do własnego domu w miejscowości Gland w Szwajcarii, gdzie przebywa do dziś. Małżonka Schumachera zdradziła, że jej mąż wybudził się ze śpiączki farmakologicznej. Nie może on jednak mówić, znajduje się na wózku inwalidzkim, ale jego stan jest stabilny.

W posiadłości Schumacherów stanu zdrowia byłego kierowcy Ferrari dogląda opieka medyczna, a dom został dostosowany do potrzeb lekarskich. W międzyczasie Corrina Schumacher założyła fundację KeepFightingMichael, mającą za zadanie wspierać osoby, które spotkał podobny los, jak „Schumiego”.

Prywatność Michaela jest pilnie strzeżona. Od czasu do czasu rodzina Niemca wydaje komunikaty, w których informuje o postępach w leczeniu. W 2018 roku Jean Todt, prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej, przyznał, że wraz z „Schumim” oglądał wyścig F1 w Brazylii. Natomiast w 2019 roku jedna z pielęgniarek w paryskiej placówce potwierdziła doniesienia mediów o tym, że Schumacher został przetransportowany do stolicy Francji na zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych. Rodzina nie zdradziła jednak, jak terapia ta wpłynęła na stan zdrowia Michaela. Kibice wspierają byłego kierowcę i czekają na nowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *