Fot. Alan Boiston


Coraz bardziej optymistyczne medialne informacje w sprawie Roberta Kubicy

Autor: | 12 listopada 2017

Autosport informuje, że ich zdaniem przesądzony jest występ Roberta Kubicy w teście Pirelli po Grand Prix Abu Zabi. Polak miałby otrzymać bolid FW40 28 listopada, kiedy będzie odbywał się pierwszy dzień tej sesji.

Dziennikarze brytyjskiego serwisu uważają, że nasz kierowca jest faworytem w wyścigu do fotela w ekipie z Grove. Test po ostatniej rundzie sezonu ma dać odpowiedź, jak radzi sobie z jazdą w tegorocznym bolidzie Williamsa, w którym zamontowane są nowe opony włoskiego producenta.

Ciekawą informację podał też dziennikarz francuskiego Canal+, Julien Febrau. Jego zdaniem Williams już podjął ostateczną decyzję na temat przyszłorocznego składu kierowców i z Lancem Strollem będzie jeździć właśnie Kubica. Wcześniej podobnie twierdził dziennikarz Blicka, Roger Benoit.

Wciąż są to tylko pogłoski, chociaż na pewno bardzo przyjemne. Należy się jednak uzbroić w cierpliwość i czekać na oficjalne wieści od zespołu. Na dziś wiemy, że udział Roberta w teście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest niemal pewny, a co będzie później, tego jeszcze nie wiadomo. Pozostaje cierpliwie poczekać na stanowisko Williamsa, które zapewne będzie ogłoszone po testach Pirelli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *