Coulthard: Nie zdziwiłbym się, gdyby Jenson odszedł

Autor: | 23 września 2015

CoulthardWicemistrz świata z 2001 roku zrozumiałby decyzję Jensona Buttona, gdyby ten faktycznie odszedł.

n

n

To miał być powrót dwóch wielkich koncernów – McLarena i Hondy z dwoma mistrzami świata na pokładzie. Wielu uważało, że nowy duet bardzo szybko włączy się do walki o miejsca na podium, jednak jak się okazało, ciężko dostać im się do premiowanej dziesiątki.

n

Według wielu źródeł, jeden z zawodników, Jenson Button już wkrótce może ogłosić koniec swojej kariery. David Coulthard nie zdziwiłby się, gdyby 35-latek podjął taką decyzję i w stu procentach rozumie jego sytuację.

nnn

Fot. Lotus F1 Team / FB

Fot. Lotus F1 Team / FB

n

– Nie wiem czy Button postanowił odejść z Formuły 1 po tym sezonie – napisał w swojej kolumnie dla BBC. – Ale jeśli tak by się stało, nie byłaby to wielka niespodzianka. To był bardzo trudny rok dla niego i Fernando Alonso w McLarenie. Mieli oni beznadziejnie niekonkurencyjny i zawodny bolid – zauważył.

n

– Obaj zachowywali się w cieniu tej sytuacji bardzo dobrze, ale Jenson miał wiele momentów do frustracji – dodał.

n

David Coulthard DC 5David Coulthard pod koniec swojej kariery był w bardzo podobnej sytuacji do swojego młodszego kolegi. W latach 1995-2000 czterokrotnie zdobył on trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a rok później, w 2001 wywalczył wicemistrzostwo świata. Niestety, z sezonu na sezon było coraz gorzej i ostatecznie w 2008 zajął dopiero szesnaste miejsce.

n

Brytyjczyk liczy, że Jenson Button pomimo słabego sezonu, zostanie pożegnany owacjami na stojąco.

n

– Mam nadzieję, że jeśli odejdzie, to ludzie zaczną mu bić brawa pod sceną. Kierwoca takiego kalibru zasługuje na owacje na stojąco – zakończył.

n

Zobacz również:nButton: Podjąłem już decyzję ws. mojej przyszłości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *