Coulthard: Rosberg będzie silniejszy

Autor: | 10 stycznia 2015

David Coulthard uważa, że w sezonie 2015 Nico Rosberg będzie jeszcze groźniejszym rywalem dla Lewisa Hamiltona.

n

W 2014 roku niemiecki kierowca walczył z Brytyjczykiem o tytuł mistrza świata. Po decydującej rundzie w Abu Dhabi, były kierowca Williamsa miał problemy ze swoim samochodem i ostatecznie to Hamilton zdobył czempionat. David Coulthard, który w czasie swojej piętnastoletniej kariery w Formule 1 wygrał trzynaście wyścigów twierdzi, że w przyszłym sezonie Rosberg będzie silniejszy.

n

– Przewiduję, że Nico będzie zdecydowanie silniejszy niż w 2014 roku. Dzięki walce o mistrzostwo świata zdobył sporo doświadczenia – powiedział 43-latek.

n

– To była jego pierwsza walka o mistrzostwo. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że gdybym jeździł zwycięskim samochodem, to następne zwycięstwa będą łatwiejsze. Jednak wygrywanie samo w sobie nie jest proste nawet w takim bolidzie – dodał.

n

Wicemistrz świata z 2001 roku nie potrafi przewidzieć czy Lewis Hamilton będzie w stanie jeździć na tak wysokim poziomie jak teraz.

n

– Nie mogę uwierzyć, że jeździ on na tak wysokim poziomie. Cztery razy walczył o mistrzostwo świata, z czego ta sztuka udała mu się dwukrotnie. Lewis w tym czasie bardzo dojrzał. Natomiast kariera Nico miała swoje wzloty i upadki. On przeszedł chwile, podczas których ludzie nie byli zadowoleni z tego co pokazuje na torze. Wszystkie te rzeczy spowodują, że Rosberg będzie silniejszy i będzie bardziej się liczył w walce z Lewisem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *