Coulthard: Rosbergowi brakuje agresywnej jazdy

Autor: | 3 października 2015

Nico RosbergNico Rosberg nie jest na tym samym poziomie co jego kolega z zespołu, Lewis Hamilton. Tak uważa były kierowca Formuły 1, David Coulthard, który odniósł się do porażki Niemca na torze w Japonii.Podczas sesji kwalifikacyjnej przed Grand Prix Japonii Nico Rosberg zdobył pole position, po części ze względu na czerwoną flagę, która pojawiła się kilka chwil przed zakończeniem. Pomimo tego nie był w stanie obronić swojej pozycji już na początku wyścigu przed Hamiltonem. David Coulthard uważa, że ​​agresywny styl jazdy Brytyjczyka jest tym, czego Rosbergowi brakuje i dlatego nigdy nie zostanie mistrzem świata w tej samej ekipie.

n

– Nico to utalentowany kierowca, ale jak będzie się ścigał w jednym zespole z Hamiltonem nie zostanie mistrzem świata – przyznał 44-latek. – Jednak według mnie nie chodzi o zostanie mistrzem świata w prosty sposób. Ścigasz się z najlepszymi kierowcami i z czasem przekonujesz się, że możesz ich pokonać. Wtedy mistrzostwo jest Twoje.

n

Mimo tego, Brytyjczyk był pod wrażeniem śmiałego manewru wyprzedzenie Valtteriego Bottasa przez Niemca.

n

– Tak dobrego ruchu w wykonaniu Nico nie widzieliśmy. On może zdobywać pierwsze pola, odnosić zwycięstwa i walczyć, ale musi wykonać lepszą pracę niż ktokolwiek inny do momentu, gdy nie zobaczy flagi w czarno-białą szachownicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *