Cyril Abiteboul: Hulkenberg zostanie ambasadorem Renault

Autor: | 4 lutego 2017

Cyril Abiteboul twierdzi, że Renault ukształtuje swojego kultowego kierowcę, tak jak zrobił to Red Bull z Sebastianem Vettelem czy Mercedes z Lewisem Hamiltonem.

Hulkenberg przeszedł do francuskiego zespołu, aby wspólnie z ekipą z Enstone przyczynić się do rozwoju samochodu, w którym mógłby wygrywać wyścigi i zdobywać mistrzowskie tytuły. Zdaniem dyrektora zarządzającego Niemiec odznacza się potencjałem i w przyszłości może stać się centralnym elementem przyszłego programu w F1.

– To bardzo ekscytujące, bo Nico ma taki charakter, jaki chcielibyśmy mieć – powiedział Francuz. – Mamy w naszych szeregach kogoś, kto ścigał się na tym samym poziomie w seriach juniorskich z Rosbergiem i Hamiltonem. Jednocześnie nie jest powiązany z innym producentem samochodowym lub innym dużym zespołem.

– Niektórzy uważają, że Nico ma niski profil, ale to stwarza dla nas szansę, bo zawodnik nie jest tylko zawodnikiem. Jesteśmy przekonani, że mamy wielkiego kierowcę. Możemy uczynić go ambasadorem Renault, co może mieć tak silny związek jak Lewisa z Mercedesem – dodał.

– Do dziś uważam, że wiele osób kojarzy Sebastiana Vettela z Red Bullem. Mam nadzieję, że w przeciągu kilku lat, inni będą kojarzyć Hulkenberga z Renault.