Daniel Ricciardo: Musimy zmienić kilka rzeczy w przygotowaniach

Autor: | 7 grudnia 2016

Sezon Formuły 1 dopiero co się zakończył, a niektórzy kierowcy myślą juz tylko o następnym. Jednym z nich jest Daniel Ricciardo, który uważa, że  w obliczu zmian technicznych konieczny bedzie inny plan treningowy.

W przyszłym roku w Formule 1 nadejdą duże zmiany. Bolidy będą miały bardziej agresywny wygląd. Dodatkowe wyposażenie ich w dużo szersze tylne opony daje kierowcom dodatkowe wyzwanie. Według wstępnych prognoz czasy okrążeń mogą poprawić się o około pięć sekund.

Ricciardo jest zdania, że te zmiany wymuszą pewne zmiany w jego programie treningowym.

– Musimy zmienić kilka rzeczy w przygotowaniach, a treningi w sezonie także się zmienią. W ciągu ostatnich kilku lat koncentrujemy się na rzeczach, takich jak zbijanie wagi i utrzymanie kilogramów, a samo szkolenie nie jest już tak wielkim wyzwaniem. Jednak zmieni się to w przyszłym roku – powiedział Daniel Ricciardo.

– Przygotowanie siły i mięśni będzie dużo trudniejsze, a jednocześnie bardziej satysfakcjonujące, dlatego biorę się za to od razu. Jestem zwolennikiem tego, co trudniejsze. Czas odbudować ukrytą siłę – dodał.

Kierowca Red Bull Racing skomentował także swoją postawę na przestrzeni całego sezonu 2016. Australijczyk jest bardzo zadowolony z trzeciej lokaty w mistrzostwach świata kierowców, zwłaszcza, że przekroczył swoje oczekiwania.

– W tym roku czułem się jakbym zrobił wszystko, tak samo jak w 2014 roku, ale na wyższym poziomie, kiedy naprawdę wyciskałem wszystko. Udało mi się zaprezentować całkiem dobry poziom przez cały rok, a kilka razy przekroczyłem własne oczekiwania. Myślałem, że mogę to zrobić, a nawet trochę zaskoczyłem samego siebie – zakończył.