Fot. Renault Sport Formula One Team / Facebook


Di Resta: Honda jest zainteresowana Robertem Kubicą

Autor: | 29 września 2017

Bardzo ciekawe wieści płyną z paddocku Formuły 1. Po treningach w ramach Grand Prix Malezji, poszła w świat plotka bądź też informacja, że Honda jest zainteresowana usługami Roberta Kubicy.

To jest wiadomość, którą przekazał Paul di Resta, który komentował wydarzenia z treningów w studiu Sky Sports F1. Rozmowa toczyła się na temat Daniiła Kwiata i ewentualnej innej opcji dla Toro Rosso. Johnny Herbert stwierdził, że nie ma alternatywy dla Rosjanina, lecz Paul zaraz dopowiedział, że Honda jest zainteresowana Kubicą.

– Alternatywą może być Kubica, którym interesuje się Honda. On mógłby jeździć w Toro Rosso u boku Pierr’ea Gasly’ego – stwierdził były kierowca Force India.

Nie jest tajemnicą, że Kwiat dołuje od powrotu z Red Bulla do STR. Dlatego też Rosjanin może odejść z zespołu, natomiast Honda, która będzie dostarczała swoje silniki ekipie z Faenzy od sezonu 2018, chce mieć swojego kierowcę w szeregach ekipy. Może to też być zwykła plotka. Pamiętajmy o tym, że di Resta i Kubica są kandydatami do zastąpienia Felipe Massy w Williamsie, więc być może jest to gra Paula. Niemniej jednak takie pogłoski są bardzo ciekawe. Teoretycznie Toro Rosso jest juniorskim teamem Red Bulla i jeżdżą tam młodzi zawodnicy, ale dla swojego nowego dostawcy silników można zrobić wyjątek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *