Dirk de Beer zasilił szeregi Williamsa

Autor: | 17 lutego 2017

Williams nominował Dirka De Beera na nowego szefa działu aerodynamiki.

Południowoafrykańczyk rozpocznie swoją pracę w Grove już 1 marca. Przed jego przyjęciem, tymczasowo tę funkcję w brytyjskiej ekipie pełnił Dave Wheater. Teraz on zostanie zastępcą w związku z wcześniejszym odejściem Jasona Somerville’a. Z takiego obrotu spraw zadowolona jest zastępczyni szefa zespołu Williams.

– Jesteśmy zachwyceni, że ktoś z dużym doświadczeniem, jak Dirk, dołączy do nas. Po spędzeniu kilku lat jako szef działu aerodynamiki w Formule 1, jego doświadczenie i wiedza techniczna będą niewątpliwie wielkim atutem dla naszego zespołu. Pomoże nam w naszym ciągłym naciskaniu na przywrócenie Williamsa na czoło stawki – powiedziała Claire Williams.

Dirk de Beer posiada ogromne doświadczenie w F1. Miał krótki okres pracy w Sauberze, tuż przed dołączeniem do Renault w 2008 roku. W Enstone spędził pięć lat, po czym przeszedł do Ferrari. Następnie rozstał się z ekipą z Maranello w lecie ubiegłego roku.

– Nie mogę doczekać się pracy z Dave Wheater i zespołem aerodynamików Williamsa, aby pomóc popchać do przodu rozwój samochodu w trakcie sezonu i poza nim – powiedział Południowoafrykańczyk.

Williams pragnie wzmocnić swój zespół techniczny, który zmagał się z rozwojem samochodu w 2016 roku. Przez co stajnia spadła na piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. W sezonach 2014 i 2015 zajmowali trzecią pozycję.

Niedawno potwierdziło się, że Pat Symonds nie będzie już dyrektorem technicznym. Na jego miejsce zakontraktowany został Paddy Lowe. Były członek Mercedesa będzie mógł bardzo szybko rozpocząć swoją pracę dla ekipy Franka Williamsa, bo na początku marca. Stanie się tak, dzięki porozumieniu na linii Williams-Mercedes w związku z transferem Valtteriego Bottasa.

Tymczasem kwestia roli Roba Smedleya będzie rozwijać się w trakcie trwania sezonu 2017. Brytyjczyk oprócz funkcji dyrektora ds. osiągów, miałby być odpowiedzialny za średnio i długoterminowy rozwój całej stajni.