Fot. Mercedes-AMG F1


Drugi dzień testów w Abu Zabi: Russell najszybszy za kierownicą Mercedesa, kompromitacja Nissany’ego

Autor: | 5 grudnia 2019

Drugiego dnia posezonowych testów opon w Abu Zabi najlepszy czas wykręcił George Russell. Brytyjczyk zastąpił Valtteriego Bottasa w Mercedesie i realizował ten sam program, co Fin we wtorek. Niegroźny wypadek zaliczył Charles Leclerc. Jadący w barwach Williamsa Roy Nissany przejechał najmniej okrążeń i był najwolniejszy w stawce. 

George Russell we wtorek jeździł bolidem FW42 i był zadowolony ze swoich odczuć. Drugiego dnia testowych jazd na torze Yas Marina Brytyjczyk przesiadł się do Mercedesa, a jego miejsce w Williamsie zajęli Roy Nissany, jeżdżący rano, oraz Nicholas Latifi, który wyjechał na tor po przerwie obiadowej.

Russell okazał się nieznacznie wolniejszy od Valtteriego Bottasa, który jeździł we wtorek. Brytyjczyk wykręcił czas 1:37.204 na mieszance C5 w specyfikacji na kolejny sezon. Drugi w tabeli wyników Charles Leclerc swój najlepszy czas jednego okrążenia osiągnął na tegorocznych oponach C5 i stracił do Russella 0,2 sekundy.

Środowe jazdy przebiegały bez większych zakłóceń. Czas popołudniowej sesji został jedynie chwilowo wstrzymany czerwoną flagą spowodowaną kraksą Leclerca. Monakijczyk uderzył tyłem swojego samochodu w bariery w sekwencji zakrętów 12-13, a naprawy jego bolidu trwały około dwie godziny.

Najwięcej okrążeń przejechał Pierre Gasly – Francuz pokonał linię mety aż 146 razy. O jedno kółko mniej zapisał na swoje konto Russell.

Roy Nissany pokonał zaledwie 38 okrążeń. Jego najlepszy czas sklasyfikował go na ostatnim miejscu, a do przedostatniego Nicholasa Latifiego z sąsiedniego garażu stracił ponad trzy sekundy.

Dwudniowe testy ogumienia Pirelli były ostatnimi jazdami kierowców F1 w tegorocznych samochodach. Na poniedziałek zaplanowane zostało głosowanie, które zadecyduje o tym, jakie opony będą w użyciu w przyszłym sezonie. Najbliższe testy Formuły 1 odbędą się w lutym pod Barceloną.

W czwartek na tor Yas Marina wyjadą kierowcy Formuły 2, których czekają trzydniowe testy 18-calowych opon. Ogumienie te zadebiutuje w tej serii w sezonie 2020. W przyszłym tygodniu George Russell sprawdzi opony w samochodzie Mercedesa, również 18-calowe, i pomoże Pirelli zdobyć cenne dane dotyczące tegoż ogumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *