Fot. Audi Sport


DTM na Nurburgring: Triumf Mullera, świetny start Kubicy i awaria

Autor: | 20 września 2020

Nico Muller wygrał drugi wyścig DTM na torze Nurburgring Sprint. Obok niego na podium stanęli Robin Frijns oraz Nico Muller. Robert Kubica wystartował z siódmego pola i był już szósty, ale przytrafiła mu się awaria samochodu i nie ukończył wyścigu.

Pogoda była podobna jak wczoraj. Termometry wskazywały 23 stopnie Celjusza, a tor nagrzewał się do poziomu 34 stopni. Wilgotność wynosiła 34%, a wiatr wiał z prędkością 1,5m/s.

Najlepiej ruszył Frijns, a za nim byli Muller, Habsburg, Rast, Wittmann, Kubica, van der Linde, Glock, Rockenfeller i Eng. Robert był szósty po wyprzedzeniu van der Linde, ale okazało się, że stanął za daleko na polu startowym i otrzymał za to pięć sekund kary. Habsburg zaczął szybko tracić pozycje, bowiem na starcie ograł go Muller, a potem Rast i Wittmann. Z kolei Robert musiał bronić się przed van der Linde. Niestety, na ósmym kółku pojawiła się awaria skrzyni biegów w aucie Polaka i musiał wycofać się z rywalizacji. W międzyczasie Muller wyprzedził Frijnsa i zaczął odjeżdżać od zespołowego partnera na bezpieczny dystans.

Po zmianie opon przez całą stawkę prowadził Muller ze sporą przewagą nad Frijnsem, a dalej byli Rast, van der Linde, Wittmann, Habsburg, Glock, Rockenfeller, Duval i Green. W kolejnych minutach właściwie nie działo się zbyt wiele. Muller był z przodu z przewagą sześciu sekund nad Frijnsem, który z kolei miał siedem sekund zapasu nad Rastem. Rene także nie miał blisko za sobą van der Linde. Dalej plasowali się Wittmann, Habsburg, Glock, Rockenfeller, Duval i Aberdein.

Do końca wyścigu już nic nie zmieniło się w klasyfikacji. Rywalizację ukończyło czternastu kierowców, bowiem jeszcze Green musiał się wycofać. Na kolejne zmagania poczekamy trzy tygodnie, gdy seria DTM zawita na belgijski tor Zolder.

Fot. DTM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *