Fot. Haas F1 Team


Duńskie media: Fittipaldi kierowcą rozwojowym Haasa, znamy datę premiery nowego bolidu amerykańskiego zespołu

Autor: | 14 stycznia 2020

Duńskie media donoszą, że Pietro Fittipaldi pozostanie kierowcą rozwojowym Haasa, a nowy samochód amerykańskiej stajni ujrzy światło dzienne w dniu rozpoczęcia zimowych testów w Barcelonie. 

Gazeta BT informuje, że Fittipaldi podpisał z Haasem nową umowę i w nadchodzącym sezonie nadal będzie pełnił rolę kierowcy rozwojowego. Brazylijczyk będzie pracował w symulatorze stajni z bazą w Kannapolis, a także wystąpi w kilku piątkowych treningach. Ostatnio wnuk dwukrotnego mistrza świata F1 – Emersona Fittipaldiego – przyznał, że ma nadzieję na odgrywanie nieco większej roli w zespole, mając na myśli branie udziału w sesjach treningowych.

Fittipaldiemu brakuje bowiem czterech punktów do superlicencji. Od sezonu 2020 kierowcy biorący udział w każdym jednorazowym piątkowym treningu Formuły 1 będą otrzymywać punkt do niezbędnego pozwolenia na starty w królowej motorsportu. Brazylijczyk w prosty sposób może zdobyć superlicencję i starać się o angaż w F1. W tym roku pracę w Haasie będzie łączył ze startami w japońskiej Super Formule w zespole B-Max/Motorpark Racing.

Dziennik BT ogłosił datę premiery nowego bolidu Haasa. Prezentacja samochodu VF-20 odbędzie się o poranku 19. lutego, w alei serwisowej toru Catalunya, na którym kierowcy i zespoły będą testować nowe maszyny przed rozpoczęciem sezonu. Rzecznik prasowy amerykańskiej ekipy na pytanie o zmianę barw nowego bolidu odpowiedział: – Poczekacie, zobaczycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *