Esteban Gutierrez: Jestem pod wrażeniem

Autor: | 12 stycznia 2017

Esteban Gutierrez skomentował dołączenie do Formuły E. Meksykanin nie może doczekać się kolejnego wyzwania w swojej karierze wyścigowej.

Kiedy Haas ogłosił podpisanie kontraktu z Kevinem Magnussenem, szanse 25-latka na pozostanie w Formule 1 spadły niemal do zera. Finalnie były kierowca Saubera postanowił dołączyć do Formuły E, której dyrektorem generalnym jest Alejandro Agag, z którym ma bardzo dobre relacje.

– Byłem pod wrażeniem, jak poziom tej serii nabrał rozpędu, samochody elektryczne to przyszłość, więc to ciekawy sposób na rozwijanie takiej innowacji poprzez serię wyścigową – powiedział Gutierrez. – Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu mogłem ogłosić swoje plany na przyszłość.

Agag jest również podekscytowany tym, że meksykański zawodnik zasili stawkę Formuły E.

– Znam Estebana od kiedy rozpoczął swoją karierę. To świetny kierowca i doskonale zapełni stawkę. Widziałem go w GP3, GP2 i oczywiście w Formule 1. Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać go u nas. Myślę, że może to być jego początek długiej i udanej kariery w Formule E.

Pomimo oficjalnego potwierdzenia, że 25-latek będzie ścigał się w Formule E, wciąż nie wiadomo, z którym zespołem zwiąże się Gutierrez.