Fot. Felipe Massa / FB


Felipe Massa atakuje konkurentów do fotela w Williamsie

Autor: | 25 października 2017

Nie mają końca wypowiedzi Felipe Massy, które sprawiają, że Brazylijczyk traci szacunek w świecie Formuły 1. Były kierowca Ferrari pracował na niego przez lata, a teraz w dość kontrowersyjny sposób próbuje utrzymać swoją posadę.

Wcześniej Massa zachwalał swoją pracę dla zespołu i twierdził, że Williams zachowa się nieprofesjonalnie, jeśli dokona zmiany w obsadzie bolidów. Dodatkowo na briefingu kierowców przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych bronił Lance’a Strolla, czym wzbudził uśmiech reszty zawodników. Sergio Perez śmiał się, że teraz Felipe został adwokatem Kanadyjczyka. Natomiast podczas weekendu GP sprawiał wrażenie najlepszego przyjaciela nastolatka. Wiadomo, po co Brazylijczyk się tak zachowuje.

Na tym jednak nie poprzestał. W wywiadzie dla Motorsport.com GP Gazette postanowił zdyskredytować Roberta Kubicę i Paula di Restę, którzy kandydują do zastąpienia go w Williamsie.

Uważa, że Polak będzie miał problemy w niektórych wyścigach, prowadząc samochód jedną ręką.  Co, jak wiemy jest kompletną bzdurą. Przy okazji mówi, że nie wie jak jeździ Kubica. Dodaje też, że szanuje to, co robi Robert.

– Po pierwsze nie mam pojęcia, jak on jeździ. Mówiąc szczerze, nie mogę robić tego co on, czyli prowadzić jedną ręką. Dla mnie to nieprawdopodobne, że nie będzie na tym cierpiała jego forma w niektórych wyścigach w bolidach, które są dużo bardziej wymagające. Szanuję to, co robi. Radzi sobie niesamowicie. niemożliwym jest, by aby uwierzyć, że nie będzie miał żadnych problemów – stwierdził Massa.

Oberwało się też Szkotowi. Etatowy zawodnik Williamsa uważa, że di Resta nie wykonuje obecnie dobrej roboty, jako kierowca testowy ekipy.

– Nie wierzę, że jest właściwym kierowcą dla zespołu aby rozwijać samochód i dawać dobre wyniki. Według mnie teraz nie wykonuje dobrej pracy. Jestem przekonany, że ludzie wiedzą, co jest najlepsze dla zespołu, mam na myśli tych, których znam. Tak jak powiedziałem wcześniej, w F1 czasem nie liczy się talent, czasem są inne rzeczy w pobliżu i niestety to też część tego sportu – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *