Felipe Massa o debiucie Strolla: On potrzebuje czasu, a wraz z nim się poprawi

Autor: | 1 kwietnia 2017

Felipe Massa zapewnił, iż jego kolega z zespołu Lance Stroll wkrótce poprawi swój poziom i styl jazdy. Co więcej, Brazylijczyk postara się zrobić wszystko, by pomóc młodemu kierowcy.

Debiutujący Kanadyjczyk, który nie wypadł najlepiej podczas trzeciego treningu przed pierwszym Grand Prix, utrudnił sobie zadanie, jakim było dobre rozpoczęcie sezonu w Formule 1. Pomimo startu z końca stawki w Australii, Felipe Massa poprosił Strolla o cierpliwość, ponieważ wie, że sprosta on wymaganiom królowej motorsportu. Brazylijczyk zdaje się rozumieć, przez co teraz przechodzi młody zawodnik i ofiarowuje mu swoje wsparcie.

– On ma 18 lat. Pamiętam, jakie ja błędy popełniałem, będąc w tym wieku – powiedział kierowca zespołu Williams brazylijskiemu nadawcy Sportv. – W końcu zrozumie, że potrzebuje czasu i z pewnością poprawi się z wraz z kolejnymi wyścigami.

– Przekazuję mu wszystkie informacje, które mogą mu pomóc się uczyć i zrozumieć pewne rzeczy. Poznałem go, gdy miał osiem lat, a teraz pomogę mu się rozwijać i stworzyć silne partnerstwo w naszym teamie – zaznaczył Felipe Massa.

Kolejne Grand Prix i kolejny test dla osiemnastolatka już w przyszły weekend na torze Shanghai International Circuit.