Felipe Massa wraca do Williamsa

Autor: | 16 stycznia 2017

Felipe Massa zastąpi w sezonie 2017 w Williamsie Valtteriego Bottasa, który podpisał kontrakt z zespołem Mercedesa.

35-latek postanowił zakończyć swoją karierę w Formule 1 po ostatnim wyścigu w roku 2016. Niespodziewane jednak odejście Nico Rosberga z Mercedesa sprawiło, że niemiecki zespół musiał znaleźć następcę zdobywcy mistrzowskiego tytułu. Wybór padł na Valtteriego Bottasa, lecz warunkiem zakontraktowania Fina był powrót Felipe Massy do Williamsa.

Sympatyczny Brazylijczyk ostatecznie przystał na propozycję swojej byłej ekipy i w obecnym sezonie będzie partnerem debiutującego w Formule 1, Lance’a Strolla.

– Williams ma przyjemność potwierdzić, że Felipe Massa zgodził się ponownie dołączyć do Williamsa na mocy jednorocznej umowy, a powracając z emerytury, zastąpi Valtteriego Bottasa, który dołączył do Mercedesa na sezon 2017 – czytamy w oświadczeniu ekipy z Grove.

– Po pierwsze jestem bardzo szczęśliwy z możliwości powrotu do Williamsa – mówi Felipe Massa. – Zawsze miałem intencję, by ścigać się gdzieś w 2017 roku, ale Williams to zespół bliski memu sercu i mam szacunek do wszystkiego, co osiągnął.

– Z kolei kiedy zaproponowano mi szansę, bym pomógł Williamsowi, poczułem, że to właściwa decyzja to podjęcia. Na pewno nie straciłem swojego entuzjazmu i jestem ekstremalnie zmotywowany, aby powrócić za kierownicę FW40 – dodaje Brazylijczyk.

Felipe Massa życzy również wszystkiego najlepszego Valtteriemu Bottasowi: – Biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się zimą, Valtteri otrzymał ogromną szansę i życzę mu wszystkiego najlepszego.