Fot. Felipe Massa / FB


Felipe Massa zwołuje konferencję przed Grand Prix Brazylii

Autor: | 3 listopada 2017

Brazylijski portal Diario Motorsport poinformował, że Felipe Massa zwoła konferencję na środę, ósmego listopada. Już spekuluje się, że kierowca Williamsa ogłosi podczas tego spotkania zakończenie kariery w Formule 1. 

Początkowo Brazylijczyk miał nie rozmawiać z mediami do 9 listopada, kiedy będzie rozpoczynał się weekend wyścigowy na Interlagos. Jednak postanowił spotkać się z dziennikarzami dzień wcześniej. Oficjalnie nie wiadomo, jaki będzie temat konferencji, ale można się domyślać, że zakomunikuje przejście na sportową emeryturę.

Nie należy się jeszcze ekscytować, bo nawet jeśli tak się stanie, trudno się spodziewać, by Williams od razu ogłosił nazwisko nowego kierowcy. Jeśli wierzyć ostatnim informacjom światowych mediów, w grze o fotel zostają już tylko Daniił Kwiat i Robert Kubica, ale to Polak jest faworytem w tym wyścigu.

Najbardziej prawdopodobne jest, że zespół poczeka do końca sezonu i na testach w Abu Zabi odda Polakowi bolid FW40, by mógł zaznajomić się z tegoroczną konstrukcją. Chociaż różne serwisy spekulują już, że Kubica przejmie samochód na cały weekend wyścigowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale chyba jest to mniej realne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *