Fot. Sauber F1 Team Facebook


Felipe Nasr skomentował sprawę powrotu do F1

Autor: | 7 października 2017

Były kierowca zespołu Sauber wypowiedział się na temat ewentualnego powrotu za stery jednego z samochodów Formuły 1 w sezonie 2018.

Felipe Nasr dołączył do F1 u progu sezonu 2015, finiszując na sensacyjnej piątej pozycji w swoim debiucie podczas Grand Prix Australii. Przez kolejne wyścigi Brazylijczyk utrzymywał wysoką dyspozycję, co wraz ze wsparciem finansowym narodowego banku przyniosło mu przedłużenie kontraktuz ekipą Sauber na kolejny rok.

Pomimo zajęcia dziewiątej pozycji  dającej Sauberowi awans o jedno „oczko” w klasyfikacji generalnej w swoim domowym wyścigu w sezonie 2016, szwajcarska ekipa nie zdecydowała się na przedłużenie kontraktu z Nasrem. Dzisiaj sam zainteresowany mówi, że jego powrót do F1 w przyszłym roku nie wydaje się szczególnie prawdopodobny.

– Mam 25 lat, więc jestem w idealnym wieku, bym mógł zamieszać na scenie Formuły 1. Niestety zważając, na sytuację w moim kraju, jest to dzisiaj bardzo trudne do wykonania – przyznał Nasr, nawiązując tym samym do braku zainteresowania wsparciem jego kariery ze strony jakiejkolwiek brazylijskiej instytucji.

– W chwili obecnej sytuacja, w której znalazło się nasze państwo nie pomaga mi w tym wszystkim. Ogólnie rzecz biorąc, nikt nie jest zainteresowany inwestowaniem w cokolwiek. Dzisiaj [w F1] potrzebujesz albo wsparcia jednego z producentów od samego początku kariery, albo inwestora, który pomoże znaleźć ci angaż w którymś z zespołów – dodał.

Dłuższy rozbrat z Formułą 1 nie oznacza jednak brak zainteresowania Nasrem ze strony ekip z innych serii wyścigowych. Dużo mówi się o jego ewentualnym dołączeniu do popularnego za oceanem serialu IndyCar, chociaż – jak zaznacza sam kierowca – najważniejsze jest dla niego znalezienie posady w ekipie oferującej walkę w czołówce stawki.

– Niezależnie od kategorii wydaje mi się, że mam możliwość, by znaleźć się w konkurencyjnym zespole w przyszłym roku – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *