Fot: www.formula1.com


Fernando Alonso i McLaren oficjalnie kończą współpracę

Autor: | 21 stycznia 2020

Fernando Alonso i McLaren postanowili zakończyć współpracę. Hiszpan nie jest już ambasadorem ekipy z Woking.

Fernando Alonso po odejściu z Formuły 1 po sezonie 2018 pozostał związany z McLarenem i był ambasadorem brytyjskiego zespołu. Hiszpan wziął też udział w sesji testowej w Bahrajnie w ubiegłym roku w barwach stajni z Woking. Alonso wspierał zespół i utrzymywał z nim bliskie kontakty.

Dwukrotny mistrz świata F1 wraz z McLarenem uczestniczył w Indianapolis 500, jednak udział zespołu z Woking i Alonso w tej rywalizacji dobiegł końca w kwalifikacjach. Złe przygotowanie do zmagań za Oceanem spowodowało, że zespół i kierowca nie zdołali przebrnąć przez fazę eliminacji.

Umowa między Alonso a McLarenem wygasła wraz z końcem poprzedniego roku, a wczoraj zespół potwierdził, że współpraca została zakończona.

38-latek ma wolną rękę w poszukiwaniu zespołu na wyścig Indianapolis 500. Michael Andretti, który wystawia własny zespół w tym wyścigu i bolid z silnikiem Hondy, wyznał, że jest bliski porozumienia z Alonso. Sam Hiszpan stwierdził, że po Rajdzie Dakar, w którym zajął trzynaste miejsce (najlepsze spośród debiutantów), i Indy 500 zadecyduje, czy spróbuje powrócić do Formuły 1. Hiszpan dodał, że ma pewien plan, jak to uczynić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *