Fernando Alonso: Michael Schumacher był moim najtrudniejszym rywalem

Autor: | 5 stycznia 2017

Fernando Alonso przyznał, że Michael Schumacher był jego najtrudniejszym rywalem na torze. Dwukrotny mistrz świata zawsze był pełen uznania dla osiągnięć Niemca w królowej sportów motorowych.

Hiszpan ma za sobą piętnaście lat spędzonych w Formule 1, podczas których mierzył się z wieloma zawodnikami. Jednak największy respekt czuje do siedmiokrotnego mistrza świata. 35-latek zawsze był pełen podziwu dla Niemca. Dla niego jest on jedynym w swoim rodzaju.

– Michael był naprawdę wyjątkowy. Spośród wszystkich kierowców, z którymi miałem okazję się ścigać, to on był niewątpliwie najbardziej utalentowany. Każdy szanuje Michaela, to legenda. Dla mojego pokolenia zawsze będzie to człowiek, który zdominował Formułę 1 – powiedział Fernando Alonso.

– Zaszczytem dla mnie była możliwość ścigania się z nim oraz walczenia z nim o mistrzostwo świata – dodał.

Kierowca McLarena chwali wiele z cech Schumachera. Chociażby zawsze był pod wrażeniem tego, jak jest on w stanie zmienić złą sytuację w dobrą.

– Był twardy i nigdy nie zrezygnował. Dzięki temu wykorzystywał każdą z nadarzających się okazji. Za każdym razem dawał od siebie to, co najlepsze. Pamiętam dobrze sezon 2006, kiedy walczyliśmy o tytuł do ostatniego wyścigu. Wtedy, gdy Bridgestone dobrze pracowało, to był nie do pokonania. Ale kiedy to Michelin miało przewagę, on wciąż był kimś, z kim trzeba było się liczyć – opisał dwukrotny mistrz świata.

– Nawet kiedy miałeś perfekcyjny weekend i niekiedy pozbawiało się go dużych punktów, to on i tak finiszował trzeci lub czwarty! Tylko Michael był do tego zdolny – zakończył.