Fot. Scuderia Ferrari / Facebook


Ferrari już zareagowało na problemy z niezawodnością

Autor: | 12 października 2017

Włoski team w obliczu ostatnich wpadek postanowił jak najszybciej zająć się kłopotami z niezawodnością. W tym celu dokonano wzmocnienia działu kontroli jakości.

Kilka dni temu Sergio Marchionne mówił o konieczności skupienia większej uwagi na niezawodności. Zapewniał też, że zespół „naprawi to”, mając na myśli stosowne zmiany. Wszystko za sprawą problemów, które w ostatnich tygodniach znacząco zmniejszyły szanse na mistrzostwo konstruktorów i kierowców. Na ruch prezydenta Ferrari nie trzeba było długo czekać.

Według włoskich mediów do Scuderii promowana została Maria Mendoza. Hiszpanka będzie pracowała w dziale kontroli jakości, który to chciał wzmocnić Marchionne. Mendozę ściągnięto z Fiata, gdzie od 2012 roku pełniła podobną funkcję.

W Japonii w bolidzie Sebastiana Vettela doszło do usterki świecy. Niki Lauda przyznał, że podobne kłopoty pojawiły się także w samochodach Mercedesa.

– Na Suzuce z rana mieliśmy podobny problem. Za zgodą FIA wymieniliśmy świece. Myślę jednak, że w przypadku Vettela to było coś więcej, niż tylko świeca zapłonowa – mówił Austriak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *