Fot. Scuderia Ferrari


Ferrari zaprezentowało samochód na sezon 2020 Formuły 1

Autor: | 12 lutego 2020

Scuderia Ferrari jako pierwszy zespół zaprezentowała fizycznie swój samochód na nowy sezon Formuły 1 – SF1000. Nazwa ta nawiązuje do tysięcznego wyścigu włoskiej marki w królowej motorsportu, który odbędzie się w nadchodzącej kampanii.

Niezwykle widowiskowa prezentacja modelu SF1000 odbyła się w Teatro Romolo Valli w miejscowości Reggio Emilia, położonej nieopodal fabryki Ferrari w Maranello. To właśnie tam narodziła się trójkolorowa flaga Włoch. Prowadzącymi imprezy byli Marc Gené i Silvia Hofer. Na sali teatru zasiadło 350 pracowników departamentu wyścigowego Ferrari, a na scenie pojawili się podstawowi kierowcy Scuderii – Charles Leclerc i Sebastian Vettel, szef zespołu Mattia Binotto i kierownictwo marki – Piero Ferrari, Louis Camilleri i John Elkann. Część artystyczna należała do młodzieżowej orkiestry symfonicznej Teatro Romolo Valli.

Model SF1000 stanowi ewolucję swojego poprzednika, czyli SF90. Samochód Ferrari został pokryty ciemniejszym czerwonym, a numery kierowców zostały zaprojektowane w starym, historycznym stylu. Ma on bardziej opływowy kształt i jest bardziej upakowany w środku. Jak przyznał Mattia Binotto, zmiany wyglądają na kosmetyczne, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Zespół w trakcie zimowej przerwy pracował nad zwiększeniem wydajności silnika oraz docisku aerodynamicznego. W zeszłym sezonie samochód Ferrari był bowiem piekielnie szybki na prostych, ale tracił wiele czasu w wolnych partiach i zakrętach. Sebastian Vettel dodał, iż podoba mu się nowy pojazd również ze względu na to, że jest jeszcze bardziej czerwony od zeszłorocznego auta.

Oznaczenie nowego bolidu Ferrari – SF1000 – nawiązuje do tysięcznego startu Scuderii w Grand Prix Formuły 1. Jubileuszowy wyścig włoskiej stajni przypada na Kanadę, ale ze względu na obawy związane z zorganizowaniem rundy w Chinach z powodu epidemii koronawirusa, tysięcznym Grand Prix marki może okazać się te we Francji.

Kolejna prezentacja samochodu na sezon 2020 odbędzie się w środę w Paryżu, gdzie model R.S.20 zaprezentuje Renault. Na imprezie zabraknie jednak gwoździa programu – nowego auta – a kierowcy, szefostwo i inżynierowie zespołu pochwalą się jedynie wizualizacjami bolidu. Prezentacja jest zaplanowana na godz. 14:00 czasu polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *