FIA nie zmusi zespołów do wystawienia trzeciego bolidu

Autor: | 24 października 2014

FIA nie zmusi zespołów, aby te jeszcze w tym sezonie wystawiły trzeci samochód, nawet jakby stawka ekip miałaby się zmniejszyć.

n

Caterham walczy, aby wystawić dwa bolidy na Grand Prix USA. Nie wiadomo także czy Marussia postąpi tak jak w przypadku Grand Prix Rosji i wystawi jeden bolid. Wtedy być może podczas wyścigu w Austin zobaczymy mniej niż 20 maszyn.

n

Mówi się, że jeśli liczba zawodników na starcie spadnie poniżej dwudziestu, wówczas niektóre teamy zostałyby poproszone o wystawienie trzeciego samochodu.

n

Jednak podobno taki ruch jest absolutnie wykluczony. Źródła wysokiego szczebla potwierdzają, że do końca sezonu 2014 FIA nie będzie dążyć do zastąpienia reszty trzecimi bolidami.

n

A jeśli chodzi o trzecie auto w 2015 roku, to jakby rzeczywiście taka opcja była realna, większość zespołów uważa, że to niemożliwe.

n

Ostatnio na ten temat wypowiedział się Toto Wolff.

n

,,Ma to swoje odzwierciedlenie w przepisach, że jeśli liczba aut spadnie poniżej dwudziestu, to FIA może zwrócić się do pozostałych zespołów o wystawienie trzeciego samochodu’’ – powiedział szef Mercedesa.

n

,,Przede wszystkim , aby wystawić trzeci samochód potrzebujemy dodatkowej logistyki, infrastruktury, zasobów. Następnie należy inteligentnie zdecydować kto poprowadzi trzeci bolid.’’.

n

,,Takie wydarzenia należy odpukać i mieć nadzieję, że wszystkie zespoły pozostaną w F1. Ale przeszłość pokazała, że zespoły przychodzą i odchodzą, więc to również nie będzie zbyt dużym szokiem’’.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *