Force India z nowym celem

Autor: | 23 czerwca 2016

Force India nie spuszcza oka ze swojego największego rywala, Toro Rosso. Bob Fernley ujawnia jednak, że jego team ma kolejny cel na horyzoncie.

W zeszłym roku zespół osiągnął najlepszy wynik w historii, plasując się na piątym miejscu w rankingu mistrzostw świata konstruktorów Formuły 1. Aktualnie Force India wyrównuje to osiągnięcie, plasując się przed swoim głównym rywalem, Toro Rosso. Zespół z Silverstone zamierza się jednak przenieść uwagę na pościg za teamem Williams, który wyprzedza Force India o 31 punktów.

Obecnie indyjski team ma dwudziestosiedmiopunktową przewagę nad przeciwnikami z Faenzy. Zawdzięcza to w dużej mierze temu, że Sergio Perez dwukrotnie finiszował na podium. Piąte miejsce jest jednak teraz zaledwie minimum dla Boba Fernleya.

– Pokonanie Williams F1 będzie wymagać ogromnego wysiłku; naszym pierwszym celem było zwiększenie nieco dystansu między nami a Toro Rosso, co już osiągnęliśmy. – powiedział Fernley. – Nie możemy jednak nie doceniać możliwości Toro Rosso. Mają dobrych kierowców, dobry team i wspaniały samochód, więc musimy mieć na nich oko.

Wiceszef Force India spogląda teraz jednak w kierunku teamu z Wielkiej Brytanii: – Mamy teraz więcej przestrzeni [między Force India a Toro Rosso] i powinniśmy skupić się na zmniejszaniu odległości do Williamsa. W pierwszych czterech wyścigach byliśmy pewni siebie i mogliśmy dobrze finiszować, jedynie sytuacja nie układała się po naszej myśli. Od tamtej pory jesteśmy jednak bardzo mocni.